11نوشته های گلی و گلستانی


باغ های چهارفصل اطلس
در میان اقیانوس شمالی جزایر فراوانی وجود دارند چهار نوع آنها مورد بازدید ما قرار دارند.
جزایر بهاری و باغ های بهاری در شرق
جزایر تابستانی و باغ های تابستانی در جنوب
جزایر پائیزی و باغ های پائیزی در غرب
جزایر زمستانی و باغ های زمستانی در شمال
دوستان خوش آمدید

داستان باغ های چهار فصل اطلس

( شرکت پاک گلشن جمع آوری کننده و راهنمای وب سایت های مجله ای باغ های چهار فصل با مجموعه از 1 تا 100 و بیشتر بهترین اطلاعات و مطالب متنوع آموزشی، ادبی، هنری، فرهنگی، داستانهای علمی و تخیلی، تاریخی، فکاهی، آگهی های تبلیغاتی، تجاری، طبیعی، سلامتی و بهداشت، بازیها و سرگرمی ها و مطالب گوناگون و غیره ) ( بجز کلاً در سطح اطلاعات عمومی ولی نه مطالب حزبی نه مذهبی نه امور جنسی نه امور قانونی نه پزشگی نه خلاف قانون و عفت عمومی نه اهانت و اتهام و نه آزار و اذیت کسی یا کسانی ) ( مسولیت کلیه مسولیت مطالب یا خدمات و محصولات ارائه شده به عهده نویسنده گان و اراعه کننده آنها می باشد)
+++
+++
نام من داود دانش دوست کتابدار کتابخانه ملی و یونسکو و راهنمای شما در این تور نمایشگاهای سال 2050 یا 1428 باغ های چهارفصل اطلس در میان جزایر اقیانوس شمالی هستم و ایشان فرهاد معاونم و خانم خاتمی منشی و مدیر مسئول امور اداری هستند و اینهم کامپی 101 رباط ما در این تور و مسئول امور اطلاعات ما است .
وظیفه ما راهنمایی و رضایت خاطر شماست. همانطور که میدانید اول ما طبق برنامه جزئیات تور را برایتان توضیح خواهیم داد و بعد تور را شروع خواهیم کرد. حالا فرهاد و با کمک کامپی شما را راهنمایی خواهند کرد تا گوشیهای هوشمند خود را با مراکز اطلاعاتی ما هماهنگ کنید.
فرهاد رو کرد به بازدید کنندگان و گفت لطفاٌ در گوشیهای هوشمند خود این سایت اینترنتی که برایتان فرستادیم را باز کنید
( نمایشگاهای سال 2050 یا 1428 باغ های چهارفصل اطلس /http://www.best100plus.net ) و روی نام خود کلیک کنید تا تمام اطلاعات و پرونده سوابق ارتباط شما با باغ های چهار فصل در گذشته و تمام برنامه تور و این مرکز و رباط 101 ما را در آن باز و آماده استفاده شود.
خانم خاتمی بعد از سلام و خوش آمد گویی ادامه داد لطفاً با فرستادن کپی در خواست ها و رسیدهای خرید خود ما را مطلع نمایید تا به آنها رسیدگی کنیم تا در صورت امکان برایتان تخفیف ها و مزایای بهتری بگیریم مطماً باشید اطمینان و رضایت بیشتری خواهید داشت ضمن اینکه من و کارمندان دفترمان برای تنظیم تمام امور بازدید بلیط هایتان و اعتبارات و جواب سوال هایتان در این امور در خدمت شما هستیم و خوشحال می شویم که بتوانیم کمکی بکنیم و همچنبین اگر نیاز به مشاوره با آقای دانش دوست و فرهاد داشته باشید در اولین وقت در خدمت شما خواهند بود بنابرین با خیال راحت و آسوده سعی کنید بازدیتان را پر از خوشی و آموختن و پیدا کردن لیست خواسته های خود نمایید. برای آمادگی ذهن تان لطفاً لیست های رضایت و موفقیت بازدید کننده گان قبلی بخوانید از توجه شما متشکرم
بازدید کنندگان دو خانواده و سه کودک دو نفر سالمند چهار نفر ار مخبرین و 3 نفر متخصص و محقق جمعاً 16 نفر بودند که همگی از علاقه مندان به دانستن و استفاده بیشتر در مورد آب و این مرکز بودند و در مسیر راه افراد دیگری فقط برای یک یا چند بخش هم اضافه خواهند شد.
بعد از اینکه همه آماده شدند فرهاد گفت از حالا به انتخاب خودتان می توانید در گوشیهای هوشمند خود یا در این تله ویزیون روی دیوار یا در صفحه روی سینه رباط ادامه برنامه ها را به بینید و گوش دهید
آقای دانش دوست با لبخندی ادامه داد خوب دوستان فیلمی که توسط کامپی نشان داده میشود نمایشگاهای سال 2050 یا 1428 باغ های چهارفصل اطلس کیلومترها طول و عرض آن و در میان جزایر اقیانوس شمالی است که ما علاوه بر نمایشگاه، از این جزایر باغ های چهار فصل بازدید هیم خواهیم کرد:
جزایر بهاری و باغ های بهاری در شرق
جزایر تابستانی و باغ های تابستانی در جنوب
جزایر پائیزی و باغ های پائیزی در غرب
جزایر زمستانی و باغ های زمستانی در شمال
ضمناً ما در میان بازدیدها گاهی از بهترین رویدادها و جریانی بسیار مهم تاثیر گذار تاریخی مخصوصاً از سال 2000 تا 2050 داستانها و گزارش های جالبی برای شما تعریف خواهیم نمود. یعنی ما طبق برنامه باضافه سوال های خوب شما سفری هیجان انگیز در مکان و زمان یا در جغرافیا و تاریخ خواهیم داشت تا شما بتوانید جدیدترین و پیشرفته ترین اطلاعات و محصولات مورد علاقه خود را پیدا کنید و زندگی و آینده خود را با آنها به بهترین وجه بهبود ببخشید.

خانم خاتمی جلو آمد و با اشاره به و قت گفت خوب دوستان حالا موقع 30 دقیقه وقت آزاد است که شما می توانید ضمن آشنایی بیشتر با هم سفران از خودتان با این میوه ها و تنقولات و غذاهای 4 فصل پذیرایی فرمایید. نوشیدنی های اینجا از انواع آب های چشمه ها، آبهای معدنی، انواع آبمیوه های و مخلوط های طبیعی و شیرینی آنها با عسل باضافه جایی ها و دم نوشهای گیاهی و نوشیدنی های رایج است لطفاً بفرمایید. همه با هم بسمت چندین میز مثل بوفه پر از انواع بهترین خوراکی ها و نوشابه رفتن و پذیرایی رفتن. بعد از صرف غذا فرهاد شروع جلسه را اعلام کرد و گفت با وجود اینکه شماخود میدانید ولی کامپی تمامی سوابق شما را با گل کاری و باغبانی چهار فصل در یک سمت و در سمت دیگر آنچه را برای تکمیل تر کردن آنها نیاز دارید به شما نشان میدهد تا شما آنچه را که برایتان مناسب تر است در 10 دقیقه انتخاب کنید. وقتی همه آماده شدند آقای دانش دوست گل سرخی به آنان نشان داد و گفت لطفاً خوب به این گل سرخ نگاه کنید این روز هزاران سال بعنوان ملکه گلها زیاترین و خوشبو ترین گل و گران قیمت ترین گل معروف ترین و شناخته ترین گل قبلاً توسط 10 کشور و اخیراً با 100 کشور دنیا بعنوان گل ملی یا گل رسمی شماره و بهترین گل شناسایی و انتخاب شده و از جمله در در سال 2045 در برگذاری صدمین سال تاسیس و خدمت سازمان ملل متحد توسط نماینده گان کشورهای عضو و یونسکو به عنوان بهترین گل جهان سمت و مقام و جایگاه اول را کسب کرده.
مردم دنیا یا انسان ها میانگین عمر خودشان را از حدود 50 سال و کمتر در سالهای بین 1930 تا 1940 به 100 سال و بیشر در سلهای بین 2030 تا 2040 رسانیدن که یکی از مهمترین و بهترترین و حیاتی ترین پیش فت ها و موفقیت های خدا و انسانها مخصوصاٌ سازمان ملل ک موفق شده در 100 اول خدمات خود عمر انسانها را از 50 به 100 سال برساند و اکثریت مردم باور دارند تا سال 2145 یعنی 200 دویستمین سال خدمت سازمان ملل میانگین عمرانسانها از 200 سال هم خواهد گذشت ولی چطور این سوالی است که همه دوست دارند جواب آنرا بدانند گل سرخ به عنوان اولین و بیشترین گل تاثیر گذار در ازدیاد طول زندگی سالم انسان شاخته شده

++++++

شرکت پاک گلشن

جمع آوری کننده و راهنمای بهترین کتابها و غذاهای سالم، خدمات و محصولات آموزشئ، بهداشتئ، طبیعی، تبلیغاتی و غیره کلی و جزئی


گلهای چهار فصل

 جمع آوری و راهنمای بهترین گل های رٌز، گل سرخ و زیباترین و پر استفاده ترین گل های چهار فصل بهاری، تابستانی، پائیزی، زمستانی و کتابها ، ویدئوهای، کلاسهای آموزشئ، خدمات و محصولات مربوطه و غیره کلی و جزئی در باره گلها ( رایگان و یا با امکان خرید ، فروش وامکان ارائه برای همه دوستداران و دانش آموزان )

جمع آوری و راهنمای بهترین کتابها ، ویدئوهای و کلاسهای آموزشئ باغهای فصلی و چهار فصل گل سرخ و خدمات و محصولات بهاری، تابستانی، پائیزی، زمستانی و غیره

++++++

++++++

گل و گلستان سعدیه + با یک گل سرخ به باغ گلستان سعدیه شیراز گلخانه گل های سعدیه شیراز
( داستان تخیلی علمی آموزشی اطلاعاتی تبلیغاتی تجاری هنری فرهنگی )

نام من داود دانش دوست کتابدار و راهنمای شما در این تور
گل های باغ گلستان سعدیه شیراز + گل های گلستان سعدیه شیراز + گل سرخ های باغ گلستان سعدیه شیراز + گل های گلستان سعدیه شیراز + گلهای سرخ و گلهای باغ گلستان سعدیه شیراز + گل سرخ ها و گلهای زیبای باغ گلستان سعدیه شیراز +
گل های گلستان سعدی شیرازی هستم و ایشان فرهاد معاونم و خانم خاتمی منشی و مسئول امور اداری هستند و اینهم کامپی 101 رباط ما در این تور و مسئول امور اطلاعات ما است .
وظیفه ما راهنمایی و رضایت خاطر شماست.
اول ما طبق برنامه جزئیات تور را برایتان توضیح خواهیم داد و بعد تور را شروع خواهیم کرد. حالا فرهاد و با کمک کامپی شما را راهنمایی خواهند کرد تا گوشیهای هوشمند خود را با مراکز اطلاعاتی ما هماهنگ کنید.
فرهاد رو کرد به بازدید کنندگان و گفت لطفاٌ در گوشیهای هوشمند خود این سایت اینترنتی را باز کنید
( گل سرخ های باغ گلستان سعدیه شیراز/http://www.best100plus.net ) و روی نام خود کلیک کنید تا تمام اطلاعات و پرونده سوابق ارتباط شما با گل در گذشته و تمام برنامه تور و این مرکز و رباط 101 ما را در آن باز و آماده استفاده شود.
باذدید کنندگان دو خانواده و سه کودک دو نفر سالمند چهار نفر ار مخبرین و 3 نفر متخصص و محقق جمعاً 16 نفر بودند که همگی از علاقه مندان به دانستن و استفاده بیشتر در مورد آب و این مرکز بودند و در مسیر راه افراد دیگری فقط برای یک یا چند بخش هم اضافه خواهند شد.
بعد از اینکه همه آماده شدند فرهاد گفت از حالا به انتخاب خودتان می توانید در گوشیهای هوشمند خود یا در این تله ویزیون روی دیوار یا در صفحه روی سینه رباط ادامه برنامه ها را به بینید و گوش دهید
آقای دانش دوست با لبخندی ادامه داد خوب دوستان تصویری که می بینید گل های گلستان سعدیه شیراز است که صدها متر طول و عرض آن است که آرامگاه شیخ سعدی در میان انواع زیباترین گل ها و گل خانه ها و گلزارها و لاله زارها و گلستان های آنست. در زیر زمین های گل کاری شده یک ساختمان صد متری بانک هسته ها تخم ها ژن ها و دن ا تمام گل های ایران جمع آوری شده یا می شود توسط گل کاران گل دوستان و متخصصین گل شناس جمع آوری برای همیشه به خوشی نگهداری و ( همانطور که استاد نوشته سروده: وین گلستان همیشه خوش باشد ) و مورد استفاده میشود. در اطراف گلستان سعدیه صدها ساختمان صد طبقه قرار دارد که جمعی از آنها مربوط و یا در رابطه با گلستان مانند کتابخانه گل های ایران، مرکز اطلاعات گل های ایران، آموزشگاه، دانشگاه نمایشگاه و فروشگاه گل های ایران، و بهترین امکانات برای آموزش، تولید، کاشت و برداشت گل های ایران تشگیل گردیده است یک ساختمان صد طبقه که در میان صدها ساختمان صد طبقه ای قرار گرفته است که اکثر آنها به بخش خصوصی و تجاری مربوط میشوند مابقی برخی .
از ایران و کشورهای اطراف و سراسر ایران دوست داران سعدی و آثار سعدی همه ساله به شیراز و بازدید باغ سعدیه می آیند ولی جمعی هم بدلایل ذکر شده و هم برای بزرگ داشت 800 قمری 800 هشت صدمین سالگرد نوشته شدن گلستان سعدی که از روز آغاز کتاب گلستان یا روز بزرگداشت سعدی روز اول ماه اردیبشت درسال 1412 و جمعه 1413/2/1 و 1414 و 1415 از سال 1400 با آوردن حداقل یک گل سرخ یا هر چه بیشتر بهتر با دست پر برای قدرشناسی و سپاسگذاری از سعدی و کتاب گلستان و سعدی به شیراز و سعدیه می آیند.
شرکت پاک گلشن و سایت ( گل سرخ های باغ گلستان سعدیه شیراز/http://www.best100plus.net )
رازهای یک گل سرخ. راز گل سرخ سدی صد راز گل سرخ . از 1 تا 100 و بیشتر راز گل سرخ یا گل های سرخ
بپرس تا بدانی و به خواه تا بتوانی بدنی را بدانی
چطور من و ما شرکت ما خواهد توانست از 1 تا 100 و بیشتر راز گل سرخ یا گل های سرخ
نظریه کلی اینست که کامل فقط خداوند یگانه دانای کامل است و فقط خدا راز کامل یک گل سرخ یا گل سرخ ها را میداند هیچ انسانی نه تا بحال و نه در آینده نزدیک یا دور قدرت فهم و آگاهی و دانستن کامل یا 100% یک گل سرخ را نخواهد داشت رازی از رازهای سر به مهر خدا. و همچنین دانش و یا راز کامل هر چه در عالم هستی است ر ا فقط خدا می داند و حتی هزاران سال دیگر انسان به آگاهی و فهم کامل نخواهد رسید در هر موردی یا حتی در یک مورد. با وجود اینکه هر انسانی بعنوان اشرف مخلوقات گل سر سبد آفرینش است ولی نمیدانند مگر ناجیان بشریت در ادیان مختلف مانند حضرت مهدی و حضرت مسیح که گل گلها و گل سرسبد عالم و عالمیان و آدمیان هستند ضمن اینکه حتی اگر آنان راز گل سرخ را بدانند آن دانش کامل را به شاگردان خود و به پرسشگران پس از ظهور در آینده خواهند گفت و آنان کاملاً خواهند فهمید یا نه پرسشی است فعلاً بدون جواب.
کامل خداست و کاملیت ملک خداست =
ما همه ناقص و کمال کامل تراست + ملک تعلا و تقدس تراست.
برخی از دانایان عقیده دارند که انسان های دانا می دانند که اگر کل دانش 100 است انسان ها 25% را میدانند و می دانند که میدانند و 25% دیگر را می دانند ولی به خوبی بیاد نمی آورند ولی کم و بیش میدانند که چه چیزهایی را نمیدانند. و بیش از 50% را نمیدانند و نمیدانند که چه چیزی را نمیدانند ولی میدانند که نمیدانند و البته بعضی ها عقیده دارند که این نسبت ها را حتی کمتر از 10% و 10% آگاهی و نیمه آگاهی و بیش از 80% نادانی و ندانستن آنکه چه را نمی دانند است و گروهی می گویند که انسان هیچ یا خیلی کم می داند و آنچه که می داند همه فقط توسط انسان کسب شده و هیچ موجود زمینی یا آسمانی دیگری درستی دانش انسان را تائید ننموده و انسان ها آگاهی خود و دیگر آدمیان را مبنای حقیقت و واقعیت فرض یا باور می کنند و انسان ها در گذشته در موارد بسیاری دانش و آگاهی خود را با باور و ایمان کامل حقیقت و درست می دانستند که با گذشت زمان 100% نادرستی و خلاف حقیقت و واقعیت بودن آنها ثابت شده است و خطا و اشتباه کردن در هر سنی و بوجود آوردن فرزندانی که کلاً از مجموعه دانشهای اکتسابی بشر بی اطلاعند یک امر طبیعی است.
دانم که ندانم از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki

جهل بسیط و جهل مرکب

برای توضیح بیشتر تمایز میان معرفت به سواء-معرفت و معرفت به معرفت؛ می‌توان جهل را به دو گونه مطلق (بسیط) و مرکّب تقسیم نمود. جهل بسیط آن است که انسان چیزی را نمی‌داند و خودش هم می‌داند که نمی‌داند، در این حالت ممکن است در مقام کسب دانایی آن برآید. یا لااقل به حرف دیگران گوش می‌دهد که اگر حقیقت است بپذیرد، بالاخره این جهل خیلی خطر ندارد؛ ولی جهل مرکب آن است که انسان نمی‌داند، و نمی‌داند که نمی‌داند و مثلاً به خاطر غرور، فکر می‌کند که می‌داند. اینگونه جهل، علاج ناپذیر است، چون غرور نمی‌گذارد جهل برطرف شود.

جهل مرکب یا نادانی به نادانی (نمی‌دانم که نمی‌دانم) گونه‌ای از نادانی است که شخص به نادانی خود آگاه نیست و خود را آگاه می‌پندارد؛ و به همین خاطر به دنبال برطرف کردن نادانی خود نیز نخواهد رفت، زیرا که علم به نادانی است که انسان را به سوی برطرف کردن نادانی خود می‌کشاند.

جملات زیر اشاره به همین مطلب دارند:

 • ابن‌سینا: «ایاک و فطانة بتراء». یعنی بترس از زرنگی ابتر؛ یعنی از زرنگی ناقص و نیمه زرنگی؛ منظور این است که انسان خوب است یا ساده باشد یا عاقل و فهمیده کامل. آدم‌های ساده، خودشان هم معمولاً می‌فهمند که ساده هستند ولی افراد نیم زرنگ که در بعضی موارد زرنگ هستند، خیال می‌کنند خیلی زرنگ هستند و همواره کارهای خود را خردمندانه می‌دانند اینگونه افراد، احمق‌ترین مردم و گرفتارترین آن‌ها هستند.
 • امام محمد غزالی می‌گوید: همه چیز وجود ناقصش از عدم محض بهتر است، جز علم و دانش! یعنی مثلاً سلامتی یا مال و ثروت؛ اگر انسان هر مقداری داشته داشته باشد از آنکه هیچ نداشته باشد بهتر است ولی علم و دانش این‌گونه نیست، انسان کم‌سواد از بی‌سواد بدتر است؛ چون خیال می‌کند خیلی باسواد است و هیچگاه دنبال تکمیل آن نمی‌رود.

و همچنین در شعر زیر اشاره به نادانی (دانستن به ندانستن) خود می‌کند:
دل گرچه در این بادیه بسیار شتافت ++++ یک موی ندانست ولی موی شکافت
اندر دل من هزار خورشید بتافت ++++ وآخر به کمال ذره‌ای راه نیافت • خیام نیز در اشاره به نادانی خود چنین می‌گوید:

هرگز دل من ز علم محروم نشد

هرگز دل من ز علم محروم نشدکم ماند ز اسرار که معلوم نشد
هفتادو دو سال فکر کردم شب و روزمعلومم شد که هیچ معلوم نشد
البته ممکن است از نادانی در بالا اشتباه برداشت شود، در بالا منظور از «هیچ» یا «نادانی» آن است که آن‌قدر نادانسته‌ها بسیار است که دانسته‌های ما تقریباً چیزی نیست هرکس همین را بداند که نمی‌داند (چه قدر نمی‌داند، چون میل به ندانستن (کامل) دارد، چنین می‌آید که نمی‌داند) خود ارزشمند است چنان که ابن سینا می‌گوید با این که دل یک موی (بسیار ناچیز) را شکافت (بسیار به دانستن پرداخت) اما حتی یک موی را هم نتوانست کاملاً بداند یا خیام که می‌گوید با همهٔ پیگیری‌هایش برای یادگیری علم (گرچه دانش، علم نیست ولی علم، دانش است) هیچ‌چیز یادنگرفت. (چون مقدار دانسته‌هایش به صفر میل دارد، هیچ می‌آید)

آن کس که بداند و بداند که بداند
اسب خرد از گنبد گردون بجهاند
آن کس که بداند و نداند که بداند
آگاه نمایید که بس خفته نماند
آن کس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به منزل برساند
آن کس که نداند و نداند که نداند
در جهل مرکب ابدالدهر بماند
ولی با همه اینها باز هم در هر حال و در هر احوال بهترین سعی خود را صرف دانستن هر چه بهتر و بیشتر می نمایند. و اینکه با این افزایش فراوان و سریع فعلی افراد تحصیل کرده و دانای 100 سال و 1000 و 10.000 و…. سال آینده چقدر خواهند دانست واقعاً هر انسانی را به شگفتی، حیرت، سکوت و تواضع می رساند. انسان تکاملی از نژاد هومواسپین یا مرد عاقل و یا موجود عاقل می دانند هر انسان عاقل بدلایل عقلی و آزادی و داشتن حق انتخاب ( مگر از درون ویا بیرون تحت تاثیر نادانی اشتباه سستی احسات یا عواطف زور ترس و طمع و …. ) همیشه بین بد و خوب خوب را انتخاب می کند و بین خوب و بهتر بهتر را و بین بهتر و بهترین بهترین را انتخاب وی کند یا بین 25%+ و 50%+ و 75%+ و 99%+ و 100%+ همیشه 100%+ را انتخاب می کند باز هم مثال ساده تر در شرایط مساوی و آزاد بین 90 دلار یا 100 دلار 100 دلار را و بین 90 گردو و 100 گردو 100 گردو را انتخاب می کند و در هر حال و همه حال و هر ساعت و همه روزها بهترین ها را انتخاب می کند
بنابراین با دعا و امید به کرم خداوند یگانه دانای کامل و استاد کریم سعی در دانستن هر چه بهتر از 1 تا 100 و بیشتر راز گل سرخ می پردازیم و ادامه میدهیم. بک سری اسرار یا سرّهای گل سرخ است مثل وزن قد تعداد گلبرگ ها و… که آنها را میشود اندازه گیری کرد و فهمید ولی رازها اسرار جاودانه اند که نمیشود کاملاً فهمید مثل چرا گل سرخ است از کجا آمده است چرا هست و به کجا خواهد رفت چه کسانی چه کسی گل سرخ را و برای چه آفریده چرا یک گل سرخ جاودانه نمی ماند انسان ها در چند سال آینده یا چند صد و چند هزار سال آینده با گل سرخ چه خواهند کرد و همچنین دانستن کامل رازهای اتم های آن و آب و مواد یا خاک و هوا و انرژی آن
راز گل سرخ چیست؟ چگونه می توان رازهای گل سرخ را فهمید راز خوشگلی گل سرخ چیست؟ راز خوش رنگی گل سرخ چیست؟ راز خوش بویی گل سرخ چیست؟ راز خوش قامتی گل سرخ چیست؟ راز خوش مزه گی گل سرخ چیست؟ راز خوش رقصی گل سرخ در وزش باد چیست؟ راز خوشحالی طراوت لطافت فایده های فراوان برای سلامتی تنی و روانی
ولی لطف خدا و استاد کریم شامل انسانهاست اگر چه کمال کامل از آن خداست ولی خدارا شکر سعی در فهم و آگاهی و علم و دانش داشتن محدود تا حد طبیعی و خوب و بهتر و بهترین حد دانایی حق خدادای و طبیعی و تکاملی انسان است. بنابراین شناخت 1تا100
ولی لطف خدا و استد کریم شامل انسانهاست اگر چه کمال کامل از آن خداست ولی خدارا شکر حدود یا محدویت طبیعی و خوب و بهتر و بهترین بودن حق خدادای و طبیعی و تکاملی انسان است. اگر چه انسان قادر نیست انسان کامل شود ولی می تواند کاملاً انسان شود و با سعی تکاملی انسان تر و انسان تر و یکی از بهترین انسان ها شود در مقام یکی از بهترین آفریده ها در این آفرینش در بین عالم و عالمیان و آدمیان که جای بینهایت شکر و سپاس است
یک گل سرخ خوشگل زیبای خوش بو و
شرکت پاک گلشن و سایت های مربوط به
( گل سرخ های باغ گلستان سعدیه شیراز/http://www.best100plus.net ) به زبان فارسی+++++
http://www.best100plus.net به زبان انگیسی ++++ به زبان انگیسی
https://www.best100plus.org به زبان انگیسی ++++
https://4seasonsgardensplus.com/persian-4-seasons-gardening به زبان انگیسی ++++ https://smartebooksreading.info/speed-reading به زبان انگیسی ++++
+++
هوش گل‌ها – موریس مترلینک ++++ هوش گل‌ها (به انگلیسی: The Intelligence of Flowers) (۱۹۰۷)+++

ذبیح‌الله منصوری از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد نویسنده و مترجم بیش از 1000 کتاب و مقاله در زبان فارسی
اندیشه‌های یک مغز بزرگ، خدا و هستی، افکار کوچک و دنیای بزرگ – موریس مترلینک
زنبور عسل
، مورچگان، موریانه – موریس مترلینک


موریس پُلیدور ماری برنار مترلینک (به فرانسوی: Maurice Maeterlinck) نویسنده، شاعر و فیلسوف بلژیکی بود.


L’Intelligence des fleurs (The Intelligence of Flowers) (1907) +++ Maurice Maeterlinck+++

 • La sagesse et la destinée (Wisdom and Destiny) (1898)
 • La Vie des abeilles (The Life of the Bee) (1901)


++++++
1+ خواندن هوشمندانه کتاب و استفاده بهتر و بیشتر از گوشی های هوشمند برای آموزش و حفظ و استفاده بهتر و بیشتر زبان فارسی بهترین کتاب خواندنی و آموزشی زبان فارسی کتاب گلستان سعدی
2+ بمنظور برای آموزش باغبانی با کاشت و برداشت 4 فصل و 4 عنصراصلی آب و آتش و هوا و خاک
و بهترین شهر و محل برای گل کاری 4 فصل باغ سعدیه شیراز انتخاب نموده است
بهترین محصول طبیعی 4 فصل گل سرخ
800 هشت صدمین سالگرد نوشته شدن گلستان سعدی که از روز آغاز کتاب گلستان یا روز بزرگداشت سعدی روز اول ماه اردیبشت درسال 1412 و جمعه 1413/2/1
گل نیت مقصود و منظور / گل پرور گل پروری گل پروران گل پروردن گل پرورش گل هوشمند
یک داستان علمی تخیلی عملی با پول های فرضی و داستانی با بیش از 100 بیلیون دلار یا سرمایه گذاری یا تقدیم و آفریدن بهترین ایده ها 100 بیلیون دلار و بیشتر ارزش یا گذاشتن و جمع آوری بعنوان امور خیریه برای بزرگداشت یک کتاب یعنی کتاب گلستان سعدی
1 کتاب گلستان سعدی با حدود 100 صفحه دارنده 10.000 کلمه در بردانده اکثر 10.000 پر مصرف ترین کلمه های فارسی در 100 سال گذشته و آینده. نوشتن گلستان در سد = صد صفحه هر صفحه بدست یکی از بهترین خطاطان با تزئین بهترین نقاشان و همچنین بهترین های چاپی و تقدیم آن به رایگان به 100 میلیون پارسی زبان هر پارسی زبان یک جلد باضافه انواع گوناگون بهترین برنامه های در کامپیوتر و اینترنت در سایت ….کتاب کامل گلستان سعدی در کلام نوشتاری یا کتاب های الکترونیکی برای خواندن در بیش از 100 طرح و بیورت کتاب گویا با صدای بیش 100 گوینده ممتاز در گویندگی و با بیش 100 ویدیو با بهترین و … استادان سعدی شناش با تعریف خواندن و تفسیر و تفیر و معنی کردن کلمات و اشعار و نوشته ها و با ارکستر موسیقی 100 نفره با بهترین آهنگ سازان نوازندگان و خوانندگان و رقصنده گان هنرمند برنامه های گل های گلستان سعدی
در سایت .. کتاب گلستان به طر گوناگون جمع آوری تزئین گلکاری
در مراسم بزرگداشت سازمان ملل متحد در سال 2045 بمناسبت صدمین سال تاسیس و خدمتگزاری یکی ازفعالیت ها پیدا کردن و قدرشناسی از 100 نفر یا کار آن ها خواهد بود در زمینه 100 بهترین کتاب و نویسنده موثر در زبان و فرهنگ و هنر1= شکسپیر و کتاب فرست فولیو 2+ دون کیشوت اسپانیایی 3 = خلاصه از ایران و چند کشور و همه جهان چند کتاب و نویسنده توسط فارسی یا پارسی زبانان نامزد و یکی انتخاب خواهد شد این وب سایت و این سازمان به همراه بسیاری کتاب گاستان یا کتاب کلیات سعدی بعنوان بترین کتاب و سعدی به عنوان بهترین نویسنده و شاعر و استاد زبان فارسی مخصوصاً با شعر معروف بنی آدم …با فرض رای و انتخاب مردم ( رقابت بین کتاب ها و نویسندگان ممتاز و معروف مثل شاهنامه یا دیوان حافظ یا مثنوی مولوی یا خمسه نظامی و … از یک طرف و نویسنگان بنامه های کامپیوتری یا ویکی پدیا که بسیار .. و رقیب تازه وارد با ای آی یا سوپر کامپیوتر که با امکان فراوان فقط یک کامپیتر تمامی مسایل و اطلاعات و کارها را مدیریت خواهد کرد و با هوش مافوق امکان آفریدن طرحی که تمام سیستم آموزشی را بسیار تغیر و بهبود دهد ولی در روند 1000 سال گذشته کتاب گلستان سعدی بی رقیب است )
از دلایل فراوان انتخاب گلستان سعدی شاگرد او حافظ و جمیع نویسندگان و شاعران و هنرمندان با آثاری جاویدانه و مردم هنر دوست و با فرهنگ شیراز و استان فارس و تخت جمشید و ارتباط تاربخی چند هزار ساله از کوروش و داریوش تا جشن هنر شیراز و جشن های 2500 سال پادشاهی و تمدن پارس و ایرانی است.
یکی دیگر از دلایل … هویت ایرانی در طول تاریخ طولانی گذشته و در حال حاضر و آینده در بین بیش از 200 کشور و ملت و فرهنگ و 7000 زبان و هنر های آداب رسوم گونگون است گم نشدن گیج ندشتن و خود را نباختن است در میان بسیاران کتاب گلستان سعدی معرف و نمایشگر برجسته هویت ایرانی مانند استان پارس و شهر شیراز زبان شعر حکایت های حکیمانه و فرهنگ و هنر فارسی و بهترین هویت فرهنگ و زبان عربی اسلامی تسنع و تشیع و تصوف و عرفان و در شرایط فعلی زبان فارسی حدود 50% عربی و مردم ایران اکثراً مسلمان و پرستنده خداوند یگانه
و دیگر اینکه سعدی در زمان خود بعنوان یکی از بهترین شاگردان و استادان در چند کشور و دانشگاههای معتبر ایران و جهان با تجربیات فراوان از سفرهای خود و بازگوی و نوشتن آنها بود. چه مدل ایدهآل و معرف خوبی از فارسی زبانان در عصر اطلاعات، آموزش، مدرسه و دانشگاه بیش از 80 میلیون با سواد 40 میلیون دیپلم دبیرستان 10میلیون دانش آموز 20 میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی و 5 میلیون دانشجو و صدها هزار معتبرترین استادان دانشگاه در ایران و جهان هم هویت هم مدل هم معرفهم مشوق خوانندگان خود به آموختن و آموزش دادن و نوشتن خاطرات و سرگذشت


https://hawzah.net کتاب امثال و حکم قرآن کریم  88 – لَیسَ للانسانِ الّا ماسَعی

ترجمه آیه به نثر: برای انسان بهره ای جز سعی وکوشش او نیست.
ترجمه آیه به نظم:
یکی را که سعی قدم بیشتر ++++   به درگاه حق منزلت بیشتر
سایهٔ حق بر سر بنده بود ++++ عاقبت جوینده یابنده بود
نیاید مراد آنکه جوینده نیست  ++++  که جویندگی عین یابندگی است

گفت پیغامبر که چون کوبی دری ++++ عاقبت زان در برون آید سری

چون نشینی بر سر کوی کسی ++++ عاقبت بینی تو هم روی کسی

چون ز چاهی می‌کنی هر روز خاک ++++ عاقبت اندر رسی در آب پاک

جمله دانند این اگر تو نگروی ++++ هر چه می‌کاریش روزی بدروی

سنگ بر آهن زدی آتش نجست ++++ این نباشد ور بباشد نادرست

آنک روزی نیستش بخت و نجات ++++ ننگرد عقلش مگر در نادرات

کان فلان کس کشت کرد و بر نداشت ++++ و آن صدف برد و صدف گوهر نداشت «مولوی»
++++
پرسیدن دانستن است و خواستن توانستن است
بپرس تا بدانی و بخواه تا بتوانی ( رضا داستانی )

سعدی با کلمات راههای سعد و رسیدن به سعادت را به خواننده گان آثار خود آموزش می دهد


بالیوود (به هندی: बॉलीवुड)، (به اردو: بالی وڈ) و (به انگلیسی: Bollywood) نام غیررسمی صنعت فیلم‌سازی به زبان‌های اردو و هندی در سینمای هند است. بالیوود همزاد آسیایی و شرقی هالیوود است که در موضوع فیلمسازی و با اهداف تجاری و فرهنگی رشد و نمو پیدا کرد.

++++++

+

+

+

+

+

+++++

بالیوود به مجموعه سینمای شمال هندوستان گفته می‌شود که مرکز اصلی آن در شهر بمبئی است.

میزان استقبال

بالیوود در سال ۲۰۰۱ حدوداً معادل ۳.۵ میلیارد دلار بلیت فروخته است. مخاطبان فیلم‌های این کمپانی، در شبه قاره هند، کشورهای غربی، خاورمیانه، آسیای میانه و روسیه، آفریقا و اقلیت‌های هندی و اردو زبان سراسر جهان هستند.

زبان

بیشتر محصولات بالیوود به زبان هندی، اردو و زبان انگلیسی تولید شده‌اند. اخیراً از زبان انگلیسی بیشتر در این فیلم‌ها یا آهنگ‌ها بهره می‌گیرند.

نام[ویرایش]

بالیوود، از نام هالیوود، صنعت فیلم‌سازی ایالات متحده آمریکا اقتباس شده، اما اخیراً به فرهنگ لغات انگلیسی (دیکشنری) نامدار آکسفورد نیز راه یافته‌است.

تولید[ویرایش]

بالیوود به تولید انبوه فیلم‌های عمدتاً تجارتی شهرت دارد و سالانه بیش از هزار فیلم می‌سازد.

بزرگترین صنعت فیلم‌سازی جهان که امروزه به نام بالیوود شناخته می‌شود، صد سال پیش پایه‌گذاری شد. روز ۲۱ آوریل ۱۹۱۳ نخستین محصول سینمای هند به عنوان “شاه هاریش‌چاندرا” برای جمعی از نخبگان به نمایش درآمد و سپس در سوم مه در بمبئی برای عموم به روی پرده سینما رفت.


++++

تولید ناخالص داخلی از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
تولید ناسرهٔ درونی (Gross Domestic Product – GDP) مهم‌ترین متغیری است که در تجزیه و تحلیل‌ها و ارزیابی‌های اقتصاد کلان از آن استفاده می‌شود و در ایران برابر با: کل ارزش ریالی محصولات نهایی تولیدشده توسط واحدهای اقتصادی مقیم کشور در دورهٔ زمانی معین (سالانه یا فصلی) است. درواقع، تولید ناخالص داخلی یک متغیر روانه است که عدد آن برای ایران نشان‌دهندهٔ مقدار ریالی جریان کالا و خدمات، در یک دورهٔ زمانی مشخص (عموماً یک سال) است. تحلیل تولید ناسرهٔ درونی مطالب فراوانی را دربارهٔ اینکه چگونه استاندارد زندگی در یک اقتصاد تغییر می‌کند آشکار می‌سازد؛ از این رو رایج‌ترین شاخصی است که برای اندازه‌گیری رفاه یک جامعه و مقایسه آن با سایر جوامع توسط اقتصاددانان به کار گرفته می‌شود.

آب، آب های نوشیدنی، تصفیه آب و تولید فراوان آب در جهان
جمع آوری و راهنمای 1 تا 100 بهترین روش ها، اطلاعات، کتابها، ویدئوها و کلاسهای آموزشئ، بهداشتی، طبیعی، خدمات، محصولات و غیره
( با امکانات ارائه رایگان یا فروش برای دوستداران و دانش آموزان ) به انگلیسی

++++++

Best 100 Water and Drinking Water Books, eBooks, Information, Products and Services
plus lots of Promotional Contents, Free for all Visitors
https://4seasonsgardensplus.com/water +Global 4 Seasons Gardening

++++

++++

سوال کنید تا بدانید بخواهید تا بتوانید
بپرسید پرسش کنید دعا کنید تا راضی شوید

بپرسید تا بدانید، بخواهید تا بتوانید

میپرسم تا بدانم، میخواهم تا بتوانم

من باید بپرسم تا بدانم، من باید بخواهم تا بتوانم

++++

+++++

داستان جشن میلیونی دانشنامه آزاد 1و 2 و 3 4 میلیون مقاله ای + داستان جشن میلیونرهای دانشنامه آزاد فارسی
( داستان تخیلی علمی، ادبی، آموزشی، اطلاعاتی، فرهنگی، هنری، تجاری، تبلیغاتی و… )

نام من داود دانش دوست کتابدار و راهنمای شما در این تور و همراهی با یک میلیون
هستم و ایشان فرهاد معاونم و خانم خاتمی منشی و مسئول امور اداری هستند و اینهم کامپی 101 رباط ما در این تور و مسئول امور اطلاعات ما است .
وظیفه ما راهنمایی و رضایت خاطر شماست.
اول ما طبق برنامه جزئیات تور را برایتان توضیح خواهیم داد و بعد تور را شروع خواهیم کرد. حالا فرهاد و با کمک کامپی شما را راهنمایی خواهند کرد تا گوشیهای هوشمند خود را با مراکز اطلاعاتی ما هماهنگ کنید.
فرهاد رو کرد به بازدید کنندگان و گفت لطفاٌ در گوشیهای هوشمند خود این سایت اینترنتی را باز کنید
( میلیونرهای دانشنامه آزاد فارسی /http://www.best100plus.net ) و روی نام خود کلیک کنید تا تمام اطلاعات و پرونده سوابق ارتباط شما با خواندن و یا نوشتن در دانشنامه در گذشته و تمام برنامه تور و این مرکز و رباط 101 ما را در آن باز و آماده استفاده شود.
باذدید کنندگان دو خانواده با سه کودک، 2 نفر از سالمندان، چهار نفر ار مخبرین و 3 نفر متخصص و محقق و چهار نفر از خواننده گان دانشنامه آزاد جمعاً 20 نفر بودند که همگی از علاقه مندان به دانستن و استفاده بیشتر در مورد آب و این مرکز بودند و در مسیر راه افراد دیگری فقط برای یک یا چند بخش هم اضافه خواهند شد.
بعد از اینکه همه آماده شدند فرهاد گفت از حالا به انتخاب خودتان می توانید در گوشیهای هوشمند خود یا در این تله ویزیون روی دیوار یا در صفحه روی سینه ربات ادامه برنامه ها را به بینید و گوش دهید
آقای دانش دوست با لبخندی ادامه داد خوب دوستان تصویری که می بینید مرکز دانشنامه آزاد در جلوی دانشگاه تهران است که صدها متر طول و عرض آن است که در میان + آنست. در زیر زمین های دانشگاه چند ساختمان صد متری سوپر کامپیوترهای ایران، کتاب خانه و موزه های سیر و تکامل دانش جمع آوری شده توسط دانش آموزان، دانش جویان، استادان، دوستداران علم و دانش و بینش و … میباشد. در اطراف دانشگاه صدها ساختمان قرار دارد که جمعی از آنها مربوط و یا در رابطه با آموزش مانند کتاب فروشی ها و چاپ خانه ها، مرکز اطلاعات، آموزشگاه ها، نمایشگاه ها و فروشگاه بهترین امکانات مانند کامپیوترها، لپ تاب ها، تابلت ها و گوشی های هوشمند ایران تشگیل گردیده است اکثر آنها به بخش خصوصی و تجاری مربوط میشوند مابقی برخی مراکز دانشگاهی، یا دولتی مربوطه هستند.
بیش از یک میلیون نفر از خوانندگان و بازدید کنندگان و نویسندگان دانشنامه آزاد ویکی پدیا در اطراف دانشگاه جمع شده اند و که بعد از شروع مراسم کم کم بطرف میدان آزادی و 100.000 نفر از آنان نه قبلاً نام نویسی کرده اند به استادیوم آزادی برای ادامه مراسم خواهند رفت. اطراف استادیوم بهترین آموزش دهنده گان و پر استفاده ترین ابزار و وسایل مربوط به دانشنامه آزاد و کلاسها و … در یک نمایشگاه و فروشگاه فراهم آورده و مملو از بازدید کننده گان بود در استادیوم بیش 1000 نفر از نویسندگان و مدیران پرکار باهوش و خدمتگذار و ایثار گر عاشق و سخاوتمند و بخششگر که گرد آورنده یک میلیون مقاله بودن معرفی می شدن و جوایز و نشان هایی به آنان داده می شد در حضور 100.000 نفر از خوانندگان و بازدیدکنندگان و دوست داران دانش و دانشنامه آزاد.
دوست داران موضوع های مختلف در گروه های 10*10 یا فقط هر چهار طرف 10 نفر هر طرف جلوئی ها گوشی های خود در جلوی خود گرفته دانشنامه آزاد را می خواندن 10 نفر طرف راست مشغول نوشتن دانشنامه آزاد و 10 نفر سمت چپ در حال دیدن فیلم ها و تماشای عکس های دانشنامه آزاد و گروه پشتی با گذاشتن هدفون ها به سخنرانی ها و موسیقی گوش میکردند در میان گروه ها بالای یک اتومبیل مناسب 4 ت و یکی به هر مت در حال نشان دادن موضوع و ویدیوها بودند دانشجویان از جلوی دانشگاه تا میدان آزادی و دانش آموزان و مردم از میدان آزادی تا استادیوم آزادی در حال رفتن و نشان دادن تا بلوهائی
در مجلس نمایندگان مردم بودجه سخاوت مندانه ای برای افزایش و بهبود دانشنامه آزاد تصویب کرده و از ت وی در حال تماشا کردن این مراسم بودند و می خواستن مبلغ یارانه عمومی را از حدود نفری 100.000 تومان بیک میلیون تومان و همزمان با افزایش مقالات به دو میلیون مقاله به هر نفر ماهی 2.000.000 تومان
1000.000 مقاله = 100/000 تومان
2000.000 مقاله = 200/000 تومان
1000.000 مقاله = 300/000 تومان
1000.000 مقاله = 400/000 تومان
+++++
1000.000 مقاله = 1000/000 تومان
2000.000 مقاله = 2000/000 تومان
1000.000 مقاله = 3000/000 تومان
1000.000 مقاله = 4000/000 تومان

+++++

++++

برنامه باغ های چهار فصل گیتی ( با بودجه فرضی در داستان های علمی تخیلی 400.000.000.000.000 دلار برای 400 سال سالی 1 تریلیون دلار برای سالهای 2000 تا 2045 مبلغ 45 تریلیون دلار یا 450 برنامه 100 بیلیون دلاری آموزش های باغبانی و کاشت و برداشت چهار فصل محصولات و چهار عنصر آب و آتش و هوا و خاک یا غذا + آموزش زبان با کتاب داستان و خواندن هوشمندانه با گوشی های هوشمند و … از 1 تا 100 و بیشتر بهترین ها)

+++++
برنامه باغ های چهار فصل ایران (با بودجه فرضی در داستان های علمی تخیلی 40.000.000.000.000 دلار برای 400 سال،از 1400 تا 1800خورشیدی سالی 100 بیلیون دلار است یا دقیق تر از سال 2000 تا 2400. تا 1378 تا 1428 برابر . برای سالهای 2000 تا 2045 مبلغ 4500 بیلیون دلار یا 45 برنامه 100 بیلیون دلاری آموزش های باغبانی و کاشت و برداشت چهار فصل محصولات و چهار عنصر آب و آتش و هوا و خاک یا غذا + آموزش زبان با کتاب داستان و خواندن هوشمندانه با گوشی های هوشمند و … از 1 تا 100 و بیشتر بهترین ها )
در این برنامه فرض میشود که ملت و کشور ایران نیاز به یک برنامه با سرمایه گذاری و بودجه 4.000.000.000.000 دلاری یا 40 برنامه 100بیلیون دلاری دارد ( رزاق و روزی رسان خدا و خود مردم هستند این یک داستان علمی تخیلی با بودجه فرضی است ) این داستان های علمی تخیلی ماجراهای حدود 4000 بیلیون دلار سرمایه گذاری فرضی در ایران در باغبانی و کاشت و برداشت چهار فصل محصولات و چهار عنصر آب و آتش و هوا و خاک یا غذا + آموزش زبان با کتاب داستان و خواندن هوشمندانه با گوشی های هوشمند و … از 1 تا 100 و بیشتر بهترین هاست. این داستان ها هم بصورت کتاب یا کتاب الکتریکی وب سایت یا برنامه های مشارکتی برای شرکت همه به صورت های گوناگون کامپیوتری و انترنتی ارائه مبشود رضایت خوانندگان و مشتریان 100%100 تضمین می شود

+++++

++

++++

++++++++

تعریف ویرایش در کتاب‌های ویرایش

برای دستیابی به تعریف ویرایش، کتاب‌های در دسترس را نگاهی انداختم و تعریف‌هایی این‌چنین یافت شد:

– ویرایش در کلی‌ترین وجه، به معنای آماده‌ساختنِ دست‌نوشت برای چاپ و انتشار است (اعلم، ۱۳۹۴: ۹).

– ویرایش، افزودن یا کاستن مطالب یا تصحیح و تنقیح متن‌هایی است که برای چاپ و نشر، آماده می‌شود (طریقه‌دار، ۱۳۹۱: ۳۰).

– ویرایش یا ویراستاری عبارت است از پیراستن نوشته از نارسایی‌ها و خطاهای علمی یا زبانی، و تنظیم مباحث آن برحسب مبانی منطقی و اصلاح خطاهای واژگانی و دستوری بر اساس معیارهای زبان در تشخیص درست از نادرست، به‌طوری‌ که نوشته پس از ویرایش هیچ‌گونه خطای علمی یا زبانی و هیچ‌گونه بی‌‌نظمی و آشفتگی و نارسایی نداشته باشد و هیچ نکته‌ای که خلاف معیارهای پذیرفته‌شدهٔ آن زبان است، در آن مشاهده نشود (ارژنگ، ۱۳۹۴: ۱۳ و ۱۴).

– ویرایش در اصطلاح، به مجموعهٔ فعالیت‌های علمی و هنری گفته می‌شود که در نتیجهٔ آن، متن کتاب یا مقاله یا گزارش و به‌طور کلی هر پیام و خبری برای مخاطب، ساده، روان، قابل‌درک و پذیرفتنی‌تر شود. ویرایش: علم، مهارت و تخصصی است که می‌توان آن را آموخت. ویرایش: اِعمال مجموعه‌ای قواعد و قوانین زبانی، نشانه‌گذاری و ساختاربندی متن است (نیکوبخت، ۱۳۹۳: ۱۳).

– در مفهوم کلی، ویرایش عبارت است از تعیین سیاست نشر آثار مکتوب، برقراری رابطه با پدیدآورندگان آثار، بررسی دقیق آثار ارائه‌شده و پذیرش آن‌ها پس از احراز صلاحیت و آماده‌ساختن آثار برای چاپ و نشر (حسینی، ۱۳۹۰: ۳۲۲).

– در عرف ادبیات و روزنامه‌نگاری معاصر، ویرایش (Edit) به تمامی کارهای مربوط به کاستن، افزودن، جابه‌جاکردن، غلط‌گرفتن و گنجانیدن اطلاعات لازم گفته می‌شود (قاضی‌زاده، ۱۳۸۸: ۶۵).

– «ویرایش» از مصدر «ویراستن» است. پیشوند (vi) به‌معنای دور از هم و جدا و (razis) به‌معنای نظم و ترتیب و دربرگیرندهٔ معنای دو مصدر «پیراستن»  و «آراستن» است. معادل انگلیسی و عربی آن (edite) و«تحریر» است (ذوالفقاری، ۱۳۹۲: ۱۳).

تعریف پیشنهادی ما برای ویرایش

از نقد این تعریف‌ها که بگذریم، شاید بتوان گفت:

ویرایش فرایند پردازش نوشته‌ای در راستای چاپ یا انتشار آن است که به دگرگونی‌هایی هم‌سو با هدف نویسنده یا هم‌سو با برنامه‌ریزی زبان یا هر دو می‌انجامد.

بررسی مفاهیم

فرایند مجموعهٔ کارهایی پیوسته و مترتب است؛ بنابراین موفقیت در هر گام، وابسته به موفقیت در گام پیشین است (قدردان قراملکی، ۱۳۸۸).

پردازش همان «روی چیزی کارکردن» است که در اینجا با خواندن و فهمیدنِ نوشته آغاز می‌شود.

نوشته را می‌توان چیزی دانست که نگاشتن یا رسم‌کردن حرف‌های الفبا و نشانه‌های نوشتاری بر روی سطحی مانند کاغذ پدید می‌آید (صدری‌افشار، ۱۳۹۳: نوشتن)؛ بنابراین تدوین فایل صوتی، ویرایش نیست.

شاید واژهٔ «متن» برای اینجا بهتر بنماید؛ ولی به‌نظر «متن» اندکی کلیشه شده و نوشته شفاف‌تر از آن است.

در راستای چاپ یا انتشار است؛ زیرا ویرایش شاخه‌ای از صنعت نشر است (آذرنگ، ۱۳۹۲: ۸)؛ چنان‌که دیگران نیز این ویژگی را در تعریف ویرایش گفته‌اند (نک: اعلم، ۱۳۹۴: ۹؛ طریقه‌دار، ۱۳۹۱: ۳۰).

به‌نظر بهتر است این نکته را از تفاوت‌های ویرایش و ویراستاری بدانیم و در تعریف «ویراستاری» بیاوریم؛ یعنی ویراستاری کاری است در راستای چاپ و نشر؛ بر این پایه، معنای «کارگاه ویراستاری» و «کلاس آشنایی با فن ویرایش» بهتر دریافت می‌شود و کارهایی مانند «بازنویسی یادداشت‌ها و خاطره‌های شخصی» نیز در دامنهٔ ویرایش می‌گنجد و همچنین «ویراستار» فقط کسی خواهد بود که حرفه‌اش ویرایش است و در صنعت نشر نقشی دارد، حقوقی دارد و… .

اگر این تفاوت پذیرفته باشد، می‌توان در تعریف ویراستاری، به‌جای «نوشته»، گذاشت: «دست‌نوشت» که اصطلاحی است در صنعت نشر.

دگرگونی هرگونه جابه‌جایی، کاستن، افزودن و جانشین‌سازی در نوشته را در بر می‌گیرد.
هدف نویسنده معمولاً آن است که معنایی عقل‌پذیر را با متنی خواندنی (آشنا، دستورمند، ساده و روان)، منظم (یکدست و ساختارمند) و کوتاه به خوانندگانی هرچه ‌بیشتر برساند و البته در این راه، به آموزه‌های اخلاقی نیز پایبند باشد. این هدف بسیار نزدیک به زبان معیار است؛ ولی همواره این‌چنین نیست. با آوردن «هدف نویسنده» روشن می‌شود که کارفرمای ویرایش، نویسنده است و سودش به جیب نویسنده می‌رود.

+++++++

مفهوم

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

مَفهوم (انگلیسیConcept) در واژه‌شناسی آنچه مورد فهم واقع شده‌است. اما در اصطلاح:

 • گاهی به یکای اصلی اندیشه گفته می‌شود که دسته‌بندی شدنی نیست، می‌تواند سودمند و زیانبار باشد.[نیازمند منبع]
 • مفهوم در برابر مصداق. مفهوم یعنی، معنا و مدلولی که لفظ بر آن دلالت می‌کند و از لفظ فهمیده می‌شود.[۱] از نگر اندیشمندان بزرگی همچون ارسطو، هربرت پوتنام و… مفهوم به صورت ساده معرفی و ترکیب برداشتهای حسی است از دید دسته دیگری از آن‌ها همچون جان دیویی مغز نمی‌تواند یک دریافت‌کنندهٔ مفعول و بدون مداخله باشد.

مفهوم به دو دسته طبقه‌بندی می‌شود: مفهوم جزئی و کلی. اولی (جزیی) دربرگیرنده همه ویژگی‌های سازنده یک مفهوم می‌باشد، برداشت از یک مفهوم در واقع مجموعی از ویژگی‌هایی است که باعث تمایز آن مفهوم از بقیه مفاهیم می‌شود. و دومی (کلی) مجموع خصوصیاتی که تشکیل دهنده برداشت اول هستند (مانند مفهوم انسان بدون مشخصات یک مصداق خاص)

 1. مفهوم جزئی: مفهومی است که تنها بر یک مصداق «قابل صدق» است؛ مانند: تهران
 2. مفهوم کلی: مفهومی است که بر بیش از یک مصداق «قابل صدق» است؛ مانند: انسان

بنابراین، می‌توان گفت: اولا ملاک کلی و جزئی بودن یک مفهوم به ترتیب «قابلیت صدق» و «عدم قابلیت صدق» بر مصادیق متعدد است. تحقق یا عدم تحقق مصداق خارجی، محدود یا بی‌شمار بودن آن، دخلی در کلیت و جزئیت مفهوم ندارد.

با توجه به تقسیم مفهوم، به کلی و جزئی، می‌توان لفظی را که دال بر معنای جزئی است لفظ جزئی و لفظی را که دال بر معنای کلی است «لفظ کلی» نامید. در این صورت، تقسیم الفاظ به جزئی و کلی از قبیل نامگذاری «دال» به اسم «مدلول» خواهد بود. همچنین باید توجه داشت که مفهوم افعال نیز از مفاهیم کلی است؛ زیرا این مفاهیم نیز قابل صدق بر مصادیق متعدد است.[۲]

همچنین گاهی مفاهیم را به دو دسته عرفی و تخصصی تعریف نموده‌اند. مفهوم عرفی «مفهومی است که در محاورات روزمره آن را به کار می گیریم و به ماهیت‌هایی اشاره دارد که در سطح تفاهم، به اجمال و اهمال برگزار شده و غرض در استعمال آن رفع حوایج روزمره است، نه غور و غوص در کشف شرایط و حقایق دقّی و علمی. مثل مفهوم «آب» در موردی که مثلاً دانشمند به کسی بگوید: «قدری آب برایم بیاورید» [۳] قسم دوم (علمی) «همواره متشکل از تصورات گوناگون است. تصوراتی که قاعدتاً به وسیله پژوهش و تأمل گرد آمده‌اند. این مفهوم را مفهوم فنی یا علومی، می نامیم. مثل مفهوم «آب» در نظر علوم، همچون شیمی، بیوشیمی، فیزیک، فیزیک شیمی، هیدرولیک، فیزیک ذره ای، زیست شناسی، مکانیک، بوم‌شناسی، اپتیک و علم النور، طب، کاسمولوژی، تفسیرهای عرفانی و عالم شناختی و نشانه شناختی و غیر آن.» این مفهوم، همواره متشکل از تصورات گوناگون است. تصوراتی که قاعدتاً به وسیله پژوهش و تأمل گرد آمده‌اند. این مفهوم را مفهوم فنی یا علومی، می نامیم. مثل مفهوم «آب» در نظر علوم، همچون شیمی، بیوشیمی، فیزیک، فیزیک شیمی، هیدرولیک، فیزیک ذره ای، زیست شناسی، مکانیک، بوم‌شناسی، اپتیک و علم النور، طب، کاسمولوژی، تفسیرهای عرفانی و عالم شناختی و نشانه شناختی و غیر آن.+++++
مترادف خواندن: تلاوت، قرائت، تلاوت کردن، قرائت کردن، مطالعه کردن، فرا خواندن، نامیدن، نامگذاری کردن، آواز خواندن، نغمه سرایی کردن، نغمه گری کردن، زمزمه کردن، درس خواندن، تحصیل کردن، آموختن، یاد گرفتن، طلبیدن، درخواست کردن


متضاد خواندن: نوشتن، کتابت


خواندن(مصدر) ( خواند خواند خواهد خواند بخوان خواننده خوانا خوانده ) ۱ – قرائت کردن مطالعه کردن ( نوشته کتاب روز نامه و مجله ) . ۲ – آواز خواندن سرود گفتن . ۳ – دعوت کردن بمهمانی خواستن کسی را . ۴ – احضار کردن فرا خواندن .

فرهنگ فارسی عمیدخواندن۱. قرائت کردن، مطالعه کردن.
۲. دعوت کردن به مهمانی.
۳. (مصدر لازم) آواز خواندن.
۴. تحصیل کردن، درس خواندن.
۵. کسی را صدا زدن.
۶. احضار کردن.
۷. فرا گرفتن، آموختن.
۸. (مصدر لازم) مطابق و هماهنگ بودن: این امضا با امضای او نمی خواند.
۹. [مجاز] دریافتن: از چشم هایش خواندم که غم بزرگی در دل دارد.دانشنامه عمومیخواندنخواندن، فرایند شناختی از رمزگشایی نمادهایی نوشتاری فکر یا گفتار در استنتاج معانی از متن است. (همان طور که در خواندن یک کتاب یا خواندن موسیقی)
حصول توانایی در این زمینه مستلزم کسب مهارت های زیر است:
خواندن مهارتی است که به وسیلهٔ آن می توان از مطالب نوشتنی کسب اطلاع کرد. به شکل کامل ترمی توان گفت؛ خواندن فرایند فعالی است که خواننده، از طریق آن به پیامی که درون نوشته موجود است پی می برد و خواننده مرتباً بر اساس آنچه قبلاً یاد گرفته در پی کشف چیزهای تازه است. سوادِ خواندن یکی از مهم ترین تواناییهایی است که فراگیران در طول یادگیری های خود در سال های اولیهٔ دبستان کشف می کنند و در رشد هر کودک نقش حیاتی دارد. این توانایی اساس یادگیری را در موضوعات دیگر نیز فراهم می سازد. همچنین این توانایی می تواند برای خلاقیت و رشد فردی و اجتماعی به کار رود. خواندن از جمله وسایل مهم فهمیدن در دنیای کنونی است. فرد می تواند نتیجه تحقیقات و مطالعات دیگران را که مدت ها به درازا کشیده است از طریق خواندن در مدت کوتاهی فرابگیرد. خوب خواندن از عوامل مهم پیشرفت و سرگرمی و لذت بردن و رفع خستگی می باشد.
هدف اصلی نوشتن، ارسال پیام؛ و هدف اصلی خواندن، دریافت آن پیام است. حوزه ای پژوهشی به نام مطالعات خوانایی به بررسی احتمال موفقیت خواننده در خواندن و درک نوشته ها می پردازد و موضوع خوانایی را از ابعاد مختلف بررسی می کند.

++++
The word is not to be mistaken for the thing. For example, the word “moon” (a concept) is not the large, bright, shape-changing object up in the sky, but only represents that celestial object. Concepts are created (named) to describe, explain and capture reality as it is known and understood.

He called these concepts categories, in the sense of the word that means predicate, attribute, characteristic, or quality.

++++

اهمیت یادگیری مفاهیم

دیچکو و کرافورد (1974) چندین مورد را در رابطه با تاثیر یادگیری مفاهیم در زندگی انسانها توضیح داده‌اند:

 1. مفاهیم پیچیدگی محیط را کاهش می‌دهند.
 2. مفاهیم ما را در شناسایی اشیا محیط پیرامون مان یاری می‌دهند.
 3. مفاهیم نیاز به یادگیری مکرر را کاهش می‌دهند.
 4. هر گونه آموزشی به یاری مفاهیم امکان پذیر است.

روش آموزش مفاهیم

چون مفاهیم نادرست موجب اندیشه و استدلال نادرست می‌شوند، به این جهت در آموزش آنها باید دقت کافی بکار برد. روش آموزش مفاهیم را در هفت مرحله می‌توان شرح داد. این مراحل بر مراحل عمومی آموزش مبتنی هستند:

مفاهیم کلی یا معقولات چیست؟

 1398/09/12  0 Commentsتصورهای کلی یا معقولات سه قسم‌اند: مفاهیم ماهوی، مفاهیم فلسفی، و مفاهیم منطقی.

مفاهیم ماهوی

تصور حسی، تصوری جزئی است. از باب مثال، تصوری که از دیدن یک گل خاص برای ما پدید می‌آید، تصوری جزئی است. اما می‌توانیم پس از آنکه آن گل را دیدیم، از ویژگی‌های اختصاصی آن گل صرف‌ نظر کنیم و صرفاً ویژگی‌هایی را در نظر آوریم که به ‌موجب آنها، چیزی را گل می‌نامیم. پس مفهوم «گل» تصوری کلی است که می‌توان مصادیق فراوانی برایش در نظر گرفت. همچنین فرض کنید گلی که دیده بودیم قرمزرنگ بوده باشد. گرچه آنچه دیده‌ایم قرمزی خاص همان گل است و بنا بر این تصوری که از رنگ همان گل داریم، تصوری جزئی است، ذهن ما می‌تواند از ویژگی‌های خاص آن قرمزی و از جمله این ویژگی که آن قرمزىِ آن گل خاص بوده است، صرف‌ نظر کند و صرفاً «قرمزی» را در نظر بگیرد، یا حتی از نوع رنگ آن نیز چشم بپوشد و صرفاً «رنگ» را در نظر آورد. در این صورت، مفاهیم به‌دست‌آمده می‌توانند بر موارد دیگری نیز تطبیق کنند. پس مفاهیم «قرمزی» و «رنگ» نیز کلی‌اند.

اگر به مفاهیم گل، قرمزی و رنگ توجه کنیم، می‌بینیم هر یک به گونه‌ای خاص از موجودات اشاره دارند و چیستی آنها را نشان می‌دهند: گل، بخشی خاص از بعضی گیاهان است؛ قرمزی، گونه‌ای رنگ است؛ و رنگ گونه‌ای حالت و کیفیت در اجسام؛ به ‌طوری که اگر بپرسند این گیاه چیست، می‌گوییم «گل»، و اگر بپرسند این چه رنگی است، می‌گوییم «قرمز»، و اگر سؤال کنند این چه کیفیتی است، می‌گوییم «رنگ». پس دسته‌ای از مفاهیم کلی نشان‌دهندۀ چیستی موجودات‌اند و بدین مناسبت، آنها را مفاهیم ماهوی می‌نامند. مفاهیم آتش، انسان، حیوان، درخت، گیاه، شادی، امید، گرما، سرما و مانند اینها نیز از مفاهیم ماهوی‌اند.
++++


مفهوم (منطق) از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

مفهوم (به انگلیسی: Comprehension) چیزی است که بتوان آن را تصور کرد، و در اصطلاح منطقیان چیزی است که در عقل حاصل شود، چه حصول بالقوه باشد چه حصول بالفعل.

مفهوم و معنی ذاتاً یک چیزاند. هر یک از آنها تصوری است که در عقل حاصل شده‌است و اختلاف آنها به نیّت و حصول است. تصوّر شیء، وقتی در مقابل لفظ لحاظ شود معنی نامیده می‌شود، و از این جهت که حاصل در عقل است، مفهوم نامیده می‌شود.

مفهوم عبارت است از صورت ذهنی، خواه در مقابل آن لفظی وضع شده باشد خواه وضع نشده باشد.

در اصطلاح اصولیان، مفهوم در مقابل منطوق است و چیزی است که لفظ دال بر آن است و به دو قسمت موافق و مخالف تقسیم می‌شود:

مفهوم موافق مفهومی است که به طریق مطابقت از کلام حاصل شود و مفهوم مخالف مفهومی است که به طریق التزام از کلام حاصل شود.[۳]

همچنین مفهوم به مجموع صفاتی اطلاق می‌شود که در تصوّر شیء مندرج است. مثلاً تصور انسان متضمّن تصور حیات، نطق، پستاندار و مهره‌دار و … است. یعنی شامل مجموع تصوراتی است که بر او حمل می‌شود. اما مصداق چنین نیست زیرا مصداق شامل مجموع افرادی است که بر آنها صدق می‌کند. به همین جهت نسبت بین مفهوم و مصداق شیء نسبت معکوس است. هر چه مفهوم شیء غنی‌تر باشد، مصداق آن فقیرتر (یعنی تعداد مصادیق آن کمتر) است و هر چه مفهوم فقیرتر باشد تعداد مصداق آن بیشتر است.

مفهوم دارای چند معنی است که از آن جمله است:

 1. به مجموع صفات مشترک بین افراد یک صنف، مفهوم گویند. این مفهوم را مفهوم اجمالی گویند.
 2. به مجموع صفات ذاتی که تشکیل‌دهنده حد شیء است، مفهوم و چنین مفهومی را مفهوم حاسم گویند. مثل مفهوم انسان که مرکب از حیوان و ناطق است.
 3. به مجموع صفات داخل در یک حد، و صفاتی که لازم منطقی آن است، مفهوم و آن را مفهوم ضمنی گویند.
 4. به مجموع صفاتی که در ذهن فرد معین یا در ذهن بیشتر افراد جامعه است، و لفظ معینی دال بر آنهاست، مفهوم و آن را مفهوم ذهنی گویند.
 5. یکی از معانی مفهوم این است که فقط به مجموع صفات مشترک بین افراد یک صنف اطلاق نمی‌شود بلکه به صفات مخصوص قسم معینی از این صنف نیز به نحو متناوب اطلاق می‌شود.
 6. نامفهوم چیزی است که درک نمی‌شود یا چیزی است که انسان آن را می‌پذیرد اما معنی آن را درک نمی‌کند برخلاف نامعقول که انسان آن را نه می‌پذیرد و نه معنی آن را درک می‌کند زیرا نامعقول مترادف متناقض است.

بیشتر منطق دانان ارسطویی مفاهیم را به کلی و جزئی تقسیم و تمایز آن‌ها را تبیین می‌کنند؛ اما برخی معتقدند مفهوم جزئی وجود ندارد و تمام مفاهیم کلی اند.

+++++

این تصویر یک مشخصه آلت خالی دارد

+++++++++

نویسندگی آزاد
آزادانه می نویسم برای آموزش و تمرین
داستان کلمات قصار شعر تعریف تبلیغ و….
هر آنچه که به ذهنم میرسد یا نیاز به نوشتن و حفظ آن دارم
یا خالی کردن دلم یا نوشته درمانی و پاک کردن
یا نویسندگی با درآمد و سود و ثروت
یا نوشتن 88%100 درسو بجا و بموقع و بانازه و مناسب
یا نویسندگی خلاق
یا نویسندگی هوشمندانه با اهداف هوشمندانه
==============
یا خدا+++++++

writing English
free writiiiiiiiiiiiing

bbbbb kkkppp1234777 good vvvvv

dddddd

بهترین( صفت ) ۱ – نیکوترین خوبترین . ۲ – زیباترین جمیلترین . ۳ – ستوده ترینبهترین بخت… و بهترین بخت بمعنی نیکبخت و کسیکه بخت او بهتر باشد از بخت دیگران .


رضا

/rezA/


مترادف رضا: تراضی، خشنود، خوشحال، خوشدل، راضی، رضایت، قانع، قبول، مجاب، موافقت، همداستانی


برابر پارسی: خشنود، خرسند، خوشدل، خرسندی
+++


نویسنده

/nevisande/


مترادف نویسنده: ادیب، مصنف، دبیر، راقم، کاتب، محرر، منشی، نگارنده، وراق


متضاد نویسنده: خواننده


نویسنده. [ ن ِ س َ دَ / دِ ] (نف ) آنکه نوشتن تواند. (یادداشت مؤلف ). که سواد نوشتن دارد :
سدیگر فردوسی.
هر آن کس که داننده بود
نویسنده و چیز خواننده بود.
نویسنده را دست گویا بود
گل دانش از دلش بویا بود.

نویسندگی

/nevisandegi/


مترادف نویسندگی: کتابت، منشیگری
لغت نامه دهخدا نویسندگی. [ ن ِ س َ دَ / دِ ] (حامص ) کتابت. (آنندراج ) (ناظم الاطباء). نوشتن. (آنندراج ). تحریر. (ناظم الاطباء). ترسل. (یادداشت مؤلف ). || شغل نویسنده. عمل نویسنده. رجوع به نویسنده شود.
فرهنگ فارسی نویسندگی کتابت ٠ نوشتن ٠ تحریر ٠ ترسل ٠ یا شغل نویسنده ٠پیشنهاد کاربران٠١:٠١ – ١٣٩٨/٠٢/٠٤فرحناز


نوشتن نوشتن یا نگارش کنشی است که انسان به وسیلهٔ آن اندیشه هایش را به تصویر می کشد. با اختراعِ نوشتن، گام بزرگی در تمدن بشری برداشته شد. نوشتن همچنین عملی است که به کمکِ آن می توان اطلاعات و اندیشه ها را تحلیل، بررسی و بازبینی کرد. نگارش می تواند به عنوان ابزاری برای استدلال و استنتاج و ابهام زدایی به کار رود.
محمدی فر، محمدرضا، شیوه نامهٔ ویرایش؛ نگارش، تهران: سازمان چاپ و انتشارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۱۳۸۱.
نوشتن دو کارکردِ ویژه دارد: ثبت اطلاعات و نشر اطلاعات. کارکردِ عمدهٔ سخن گفتن، نشر اطلاعات و برقراری ارتباط با دیگران است؛ اما دلیلِ ابتداییِ نوشتن، ترسِ انسان از فراموشی و نیاز به ثبتِ وقایع و دانسته ها بوده است. نزدیک به ۶۰۰۰ سال پیش، دهقانان مصری که موظف بودند مقداری از محصولات کشاورزی خود را به عنوان مالیات به فرعون بدهند، تصویر سبد را به تعدادی که پرداخت کرده بودند بر دیوارهای خانهٔ خود حک می کردند.
به بیانی دیگر، نوشتن یا نگارش نوعی رسانهٔ مجازی برای انتقال اطلاعات است که با آن می توان مفاهیم و اندیشه ها را بیان و صورت بندی کرد، یا آنها را پرورش و اشاعه داد.


لغت نامه دهخدا نگارش. [ ن ِ رِ ] (اِمص، اِ) نگاشتن. (آنندراج ). اسم و حاصل مصدر از نگاشتن. (یادداشت مؤلف ). نقش کردن. (حاشیه ٔ برهان قاطع چ معین ). || تحریر. نوشتن. (حاشیه ٔ برهان قاطع چ معین ). || انشاء. (یادداشت مؤلف ). || نقش و نگار. (آنندراج ) (ناظم الاطباء). || رسم. (ناظم الاطباء). نقاشی. (یادداشت مؤلف ). || تصویر. (یادداشت مؤلف ). || خط. تحریر. نوشته. (ناظم الاطباء). دستخط. (یادداشت مؤلف ).
– اداره ٔ نگارش ؛ انطباعات. (لغات فرهنگستان ). اداره ٔ مطبوعات در بعضی وزارت خانه ها. (از فرهنگ فارسی معین ).


کتابت

/ketAbat/


مترادف کتابت: استنساخ، تحریر، ترقیم، ثبت، منشی گری، نگارش، نویسندگی


متضاد کتابت: قرائت


برابر پارسی: نوشتن، نویسندگی، دبیری

نگارش

/negAreS/


مترادف نگارش: تحریر، کتابت، نگاشتن، نوشتن، ثبت، تالیف

نوشتن. [ ن ِ وِ ت َ ] (مص ) کتابت کردن. (غیاث اللغات ) (آنندراج ) (برهان قاطع) (ناظم الاطباء).تحریر کردن. رقم کردن. (ناظم الاطباء). اندیشه و مطلبی را به وسیله ٔ مداد یا قلم به روی کاغذ آوردن. (فرهنگ فارسی معین ). نبق. تنبیق. تکتیب. اکتتاب. نسخ. انتساخ. (از منتهی الارب ). تسطیر. (تاج المصادر بیهقی ). نبشتن. ذبر. تذبیر. ترقیم. تزبرة. خط. رقم. کتابة . (یادداشت مؤلف ). نگاشتن. نگاریدن. نویسیدن. ثبت کردن. رقم زدن :
نوشتن بیاموختش پهلوی
نشست ِ سرافرازی و خسروی.فردوسی.یکی نامه سوی برادر به درد
نوشت و ز هر کارش آگاه کرد.فردوسی.نویسی در او هرچه باید نوشت
ز رای و ز بند و ز تخم و ز کشت.فردوسی.نامه نویسد بدیع و نظم کند خوب
تیغ زند نیک و پهنه بازد و چوگان.فرخی (از لغت فرس اسدی ص 449).چند نویسی قلم آهسته دار
بر تو نویسند زبان بسته دار.نظامی.ما دفتر حکایت عشقت نوشته ایم
تو سنگدل حکایت ما درنوشته ای.سعدی.کسی را که درج طمع درنوشت
نباید به کس عبد و چاکر نوشت.سعدی.|| تقدیر کردن. واجب کردن. مقرر داشتن. (یادداشت مؤلف ):
جهاندار بر چرخ چونین نوشت
به فرمان او بردهد هرچه کشت.فردوسی.پدید آورد نیک و بد، خوب و زشت
روان داد و تن کرد و روزی نوشت.اسدی.|| حوالت دادن. مقرر داشتن.
– نوشتن بر کسی (چیزی ) ؛ بر او حواله کردن. بر او مقرر داشتن. بر او نهادن و وضع کردن. (از یادداشتهای مؤلف ) :
لاجرم چار سال بی بر و کشت
روزی خلق بر خزینه نوشت.
نوشتن نگاشتن، تحریرکردن، کتابت، نامه، امربه نوشتن، درنوریدن، نوردن، درنوشتن نیزمیگویند، پیچیده
( مصدر ) ( نوشت نویسد خواهد نوشت بنویس نویسنده نویسا نوشته ) اندیشه و مطلبی را بوسیل. مداد یا قلم بر روی کاغذ آوردن کتابت کردن تحریر کردن .
تجزیه و تحلیل، فراکافت، فروگشایی، واکافت، گزارش نتایج تجزیه و تحلیل، تحلیل، (روان شناسی) روانکاوی، (ریاضی) آنالیز، (زبان شناسی) کاربرد لغت های تصریف ناپذیر (به جای واژه های تصریف پذیر به منظور نشان د …بیشتر بخوانیدواژه فارسی امروز ارم/’eram/مترادف: بهشت، پردیس، جنان، جنت، فردوس، مینو، نعیم
متضاد: دوزخ
برابر پارسی: بهشت، پردیس، فردوس

نگارش کتاب پر فروش ، نویسندگی و جاودانگی Dr. Afsaneh Jamshidi نویسندگی دکتر حسین شیرمحمدی دبی دکتر افسانه سادات جمشیدی نکات کلیدی نگارش و نویسندگی چاپ کتاب ویرایش

+++++

از 1 تا 100 فایده و فواید دلیل
بهترین های گل سرخ
خواندن
گوشی های هوشمند
خام خواری
زبان
نوشتن و نویسندگی

+++++

گوناگون

++++

++++

+++++

++++++

گل و گلستان سعدیه + با یک گل سرخ به باغ گلستان سعدیه شیراز گلخانه گل های سعدیه شیراز
( داستان تخیلی علمی آموزشی اطلاعاتی تبلیغاتی تجاری هنری فرهنگی )

نام من داود دانش دوست کتابدار و راهنمای شما در این تور
گل های باغ گلستان سعدیه شیراز + گل های گلستان سعدیه شیراز + گل سرخ های باغ گلستان سعدیه شیراز + گل های گلستان سعدیه شیراز + گلهای سرخ و گلهای باغ گلستان سعدیه شیراز + گل سرخ ها و گلهای زیبای باغ گلستان سعدیه شیراز +
گل های گلستان سعدی شیرازی هستم و ایشان فرهاد معاونم و خانم خاتمی منشی و مسئول امور اداری هستند و اینهم کامپی 101 رباط ما در این تور و مسئول امور اطلاعات ما است .
وظیفه ما راهنمایی و رضایت خاطر شماست.
اول ما طبق برنامه جزئیات تور را برایتان توضیح خواهیم داد و بعد تور را شروع خواهیم کرد. حالا فرهاد و با کمک کامپی شما را راهنمایی خواهند کرد تا گوشیهای هوشمند خود را با مراکز اطلاعاتی ما هماهنگ کنید.
فرهاد رو کرد به بازدید کنندگان و گفت لطفاٌ در گوشیهای هوشمند خود این سایت اینترنتی را باز کنید
( گل سرخ های باغ گلستان سعدیه شیراز/http://www.best100plus.net ) و روی نام خود کلیک کنید تا تمام اطلاعات و پرونده سوابق ارتباط شما با گل در گذشته و تمام برنامه تور و این مرکز و رباط 101 ما را در آن باز و آماده استفاده شود.
باذدید کنندگان دو خانواده و سه کودک دو نفر سالمند چهار نفر ار مخبرین و 3 نفر متخصص و محقق جمعاً 16 نفر بودند که همگی از علاقه مندان به دانستن و استفاده بیشتر در مورد آب و این مرکز بودند و در مسیر راه افراد دیگری فقط برای یک یا چند بخش هم اضافه خواهند شد.
بعد از اینکه همه آماده شدند فرهاد گفت از حالا به انتخاب خودتان می توانید در گوشیهای هوشمند خود یا در این تله ویزیون روی دیوار یا در صفحه روی سینه رباط ادامه برنامه ها را به بینید و گوش دهید
آقای دانش دوست با لبخندی ادامه داد خوب دوستان تصویری که می بینید گل های گلستان سعدیه شیراز است که صدها متر طول و عرض آن است که آرامگاه شیخ سعدی در میان انواع زیباترین گل ها و گل خانه ها و گلزارها و لاله زارها و گلستان های آنست. در زیر زمین های گل کاری شده یک ساختمان صد متری بانک هسته ها تخم ها ژن ها و دن ا تمام گل های ایران جمع آوری شده یا می شود توسط گل کاران گل دوستان و متخصصین گل شناس جمع آوری برای همیشه به خوشی نگهداری و ( همانطور که استاد نوشته سروده: وین گلستان همیشه خوش باشد ) و مورد استفاده میشود. در اطراف گلستان سعدیه صدها ساختمان صد طبقه قرار دارد که جمعی از آنها مربوط و یا در رابطه با گلستان مانند کتابخانه گل های ایران، مرکز اطلاعات گل های ایران، آموزشگاه، دانشگاه نمایشگاه و فروشگاه گل های ایران، و بهترین امکانات برای آموزش، تولید، کاشت و برداشت گل های ایران تشگیل گردیده است یک ساختمان صد طبقه که در میان صدها ساختمان صد طبقه ای قرار گرفته است که اکثر آنها به بخش خصوصی و تجاری مربوط میشوند مابقی برخی .
از ایران و کشورهای اطراف و سراسر ایران دوست داران سعدی و آثار سعدی همه ساله به شیراز و بازدید باغ سعدیه می آیند ولی جمعی هم بدلایل ذکر شده و هم برای بزرگ داشت 800 قمری 800 هشت صدمین سالگرد نوشته شدن گلستان سعدی که از روز آغاز کتاب گلستان یا روز بزرگداشت سعدی روز اول ماه اردیبشت درسال 1412 و جمعه 1413/2/1 و 1414 و 1415 از سال 1400 با آوردن حداقل یک گل سرخ یا هر چه بیشتر بهتر با دست پر برای قدرشناسی و سپاسگذاری از سعدی و کتاب گلستان و سعدی به شیراز و سعدیه می آیند.
شرکت پاک گلشن و سایت ( گل سرخ های باغ گلستان سعدیه شیراز/http://www.best100plus.net )
رازهای یک گل سرخ. راز گل سرخ سدی صد راز گل سرخ . از 1 تا 100 و بیشتر راز گل سرخ یا گل های سرخ
بپرس تا بدانی و به خواه تا بتوانی بدنی را بدانی
چطور من و ما شرکت ما خواهد توانست از 1 تا 100 و بیشتر راز گل سرخ یا گل های سرخ
نظریه کلی اینست که کامل فقط خداوند یگانه دانای کامل است و فقط خدا راز کامل یک گل سرخ یا گل سرخ ها را میداند هیچ انسانی نه تا بحال و نه در آینده نزدیک یا دور قدرت فهم و آگاهی و دانستن کامل یا 100% یک گل سرخ را نخواهد داشت رازی از رازهای سر به مهر خدا. و همچنین دانش و یا راز کامل هر چه در عالم هستی است ر ا فقط خدا می داند و حتی هزاران سال دیگر انسان به آگاهی و فهم کامل نخواهد رسید در هر موردی یا حتی در یک مورد. با وجود اینکه هر انسانی بعنوان اشرف مخلوقات گل سر سبد آفرینش است ولی نمیدانند مگر ناجیان بشریت در ادیان مختلف مانند حضرت مهدی و حضرت مسیح که گل گلها و گل سرسبد عالم و عالمیان و آدمیان هستند ضمن اینکه حتی اگر آنان راز گل سرخ را بدانند آن دانش کامل را به شاگردان خود و به پرسشگران پس از ظهور در آینده خواهند گفت و آنان کاملاً خواهند فهمید یا نه پرسشی است فعلاً بدون جواب.
کامل خداست و کاملیت ملک خداست =
ما همه ناقص و کمال کامل تراست + ملک تعلا و تقدس تراست.
برخی از دانایان عقیده دارند که انسان های دانا می دانند که اگر کل دانش 100 است انسان ها 25% را میدانند و می دانند که میدانند و 25% دیگر را می دانند ولی به خوبی بیاد نمی آورند ولی کم و بیش میدانند که چه چیزهایی را نمیدانند. و بیش از 50% را نمیدانند و نمیدانند که چه چیزی را نمیدانند ولی میدانند که نمیدانند و البته بعضی ها عقیده دارند که این نسبت ها را حتی کمتر از 10% و 10% آگاهی و نیمه آگاهی و بیش از 80% نادانی و ندانستن آنکه چه را نمی دانند است و گروهی می گویند که انسان هیچ یا خیلی کم می داند و آنچه که می داند همه فقط توسط انسان کسب شده و هیچ موجود زمینی یا آسمانی دیگری درستی دانش انسان را تائید ننموده و انسان ها آگاهی خود و دیگر آدمیان را مبنای حقیقت و واقعیت فرض یا باور می کنند و انسان ها در گذشته در موارد بسیاری دانش و آگاهی خود را با باور و ایمان کامل حقیقت و درست می دانستند که با گذشت زمان 100% نادرستی و خلاف حقیقت و واقعیت بودن آنها ثابت شده است و خطا و اشتباه کردن در هر سنی و بوجود آوردن فرزندانی که کلاً از مجموعه دانشهای اکتسابی بشر بی اطلاعند یک امر طبیعی است.
دانم که ندانم از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki

جهل بسیط و جهل مرکب

برای توضیح بیشتر تمایز میان معرفت به سواء-معرفت و معرفت به معرفت؛ می‌توان جهل را به دو گونه مطلق (بسیط) و مرکّب تقسیم نمود. جهل بسیط آن است که انسان چیزی را نمی‌داند و خودش هم می‌داند که نمی‌داند، در این حالت ممکن است در مقام کسب دانایی آن برآید. یا لااقل به حرف دیگران گوش می‌دهد که اگر حقیقت است بپذیرد، بالاخره این جهل خیلی خطر ندارد؛ ولی جهل مرکب آن است که انسان نمی‌داند، و نمی‌داند که نمی‌داند و مثلاً به خاطر غرور، فکر می‌کند که می‌داند. اینگونه جهل، علاج ناپذیر است، چون غرور نمی‌گذارد جهل برطرف شود.

جهل مرکب یا نادانی به نادانی (نمی‌دانم که نمی‌دانم) گونه‌ای از نادانی است که شخص به نادانی خود آگاه نیست و خود را آگاه می‌پندارد؛ و به همین خاطر به دنبال برطرف کردن نادانی خود نیز نخواهد رفت، زیرا که علم به نادانی است که انسان را به سوی برطرف کردن نادانی خود می‌کشاند.

جملات زیر اشاره به همین مطلب دارند:

 • ابن‌سینا: «ایاک و فطانة بتراء». یعنی بترس از زرنگی ابتر؛ یعنی از زرنگی ناقص و نیمه زرنگی؛ منظور این است که انسان خوب است یا ساده باشد یا عاقل و فهمیده کامل. آدم‌های ساده، خودشان هم معمولاً می‌فهمند که ساده هستند ولی افراد نیم زرنگ که در بعضی موارد زرنگ هستند، خیال می‌کنند خیلی زرنگ هستند و همواره کارهای خود را خردمندانه می‌دانند اینگونه افراد، احمق‌ترین مردم و گرفتارترین آن‌ها هستند.
 • امام محمد غزالی می‌گوید: همه چیز وجود ناقصش از عدم محض بهتر است، جز علم و دانش! یعنی مثلاً سلامتی یا مال و ثروت؛ اگر انسان هر مقداری داشته داشته باشد از آنکه هیچ نداشته باشد بهتر است ولی علم و دانش این‌گونه نیست، انسان کم‌سواد از بی‌سواد بدتر است؛ چون خیال می‌کند خیلی باسواد است و هیچگاه دنبال تکمیل آن نمی‌رود.

و همچنین در شعر زیر اشاره به نادانی (دانستن به ندانستن) خود می‌کند:

دل گرچه در این بادیه بسیار شتافتیک موی ندانست ولی موی شکافت
اندر دل من هزار خورشید بتافتوآخر به کمال ذره‌ای راه نیافت • خیام نیز در اشاره به نادانی خود چنین می‌گوید:
هرگز دل من ز علم محروم نشدکم ماند ز اسرار که معلوم نشد
هفتادو دو سال فکر کردم شب و روزمعلومم شد که هیچ معلوم نشد
البته ممکن است از نادانی در بالا اشتباه برداشت شود، در بالا منظور از «هیچ» یا «نادانی» آن است که آن‌قدر نادانسته‌ها بسیار است که دانسته‌های ما تقریباً چیزی نیست هرکس همین را بداند که نمی‌داند (چه قدر نمی‌داند، چون میل به ندانستن (کامل) دارد، چنین می‌آید که نمی‌داند) خود ارزشمند است چنان که ابن سینا می‌گوید با این که دل یک موی (بسیار ناچیز) را شکافت (بسیار به دانستن پرداخت) اما حتی یک موی را هم نتوانست کاملاً بداند یا خیام که می‌گوید با همهٔ پیگیری‌هایش برای یادگیری علم (گرچه دانش، علم نیست ولی علم، دانش است) هیچ‌چیز یادنگرفت. (چون مقدار دانسته‌هایش به صفر میل دارد، هیچ می‌آید)

آن کس که بداند و بداند که بداند
اسب خرد از گنبد گردون بجهاند
آن کس که بداند و نداند که بداند
آگاه نمایید که بس خفته نماند
آن کس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به منزل برساند
آن کس که نداند و نداند که نداند
در جهل مرکب ابدالدهر بماند
ولی با همه اینها باز هم در هر حال و در هر احوال بهترین سعی خود را صرف دانستن هر چه بهتر و بیشتر می نمایند. و اینکه با این افزایش فراوان و سریع فعلی افراد تحصیل کرده و دانای 100 سال و 1000 و 10.000 و…. سال آینده چقدر خواهند دانست واقعاً هر انسانی را به شگفتی، حیرت، سکوت و تواضع می رساند. انسان تکاملی از نژاد هومواسپین یا مرد عاقل و یا موجود عاقل می دانند هر انسان عاقل بدلایل عقلی و آزادی و داشتن حق انتخاب ( مگر از درون ویا بیرون تحت تاثیر نادانی اشتباه سستی احسات یا عواطف زور ترس و طمع و …. ) همیشه بین بد و خوب خوب را انتخاب می کند و بین خوب و بهتر بهتر را و بین بهتر و بهترین بهترین را انتخاب وی کند یا بین 25%+ و 50%+ و 75%+ و 99%+ و 100%+ همیشه 100%+ را انتخاب می کند باز هم مثال ساده تر در شرایط مساوی و آزاد بین 90 دلار یا 100 دلار 100 دلار را و بین 90 گردو و 100 گردو 100 گردو را انتخاب می کند و در هر حال و همه حال و هر ساعت و همه روزها بهترین ها را انتخاب می کند
بنابراین با دعا و امید به کرم خداوند یگانه دانای کامل و استاد کریم سعی در دانستن هر چه بهتر از 1 تا 100 و بیشتر راز گل سرخ می پردازیم و ادامه میدهیم. بک سری اسرار یا سرّهای گل سرخ است مثل وزن قد تعداد گلبرگ ها و… که آنها را میشود اندازه گیری کرد و فهمید ولی رازها اسرار جاودانه اند که نمیشود کاملاً فهمید مثل چرا گل سرخ است از کجا آمده است چرا هست و به کجا خواهد رفت چه کسانی چه کسی گل سرخ را و برای چه آفریده چرا یک گل سرخ جاودانه نمی ماند انسان ها در چند سال آینده یا چند صد و چند هزار سال آینده با گل سرخ چه خواهند کرد و همچنین دانستن کامل رازهای اتم های آن و آب و مواد یا خاک و هوا و انرژی آن
راز گل سرخ چیست؟ چگونه می توان رازهای گل سرخ را فهمید راز خوشگلی گل سرخ چیست؟ راز خوش رنگی گل سرخ چیست؟ راز خوش بویی گل سرخ چیست؟ راز خوش قامتی گل سرخ چیست؟ راز خوش مزه گی گل سرخ چیست؟ راز خوش رقصی گل سرخ در وزش باد چیست؟ راز خوشحالی طراوت لطافت فایده های فراوان برای سلامتی تنی و روانی
ولی لطف خدا و استاد کریم شامل انسانهاست اگر چه کمال کامل از آن خداست ولی خدارا شکر سعی در فهم و آگاهی و علم و دانش داشتن محدود تا حد طبیعی و خوب و بهتر و بهترین حد دانایی حق خدادای و طبیعی و تکاملی انسان است. بنابراین شناخت 1تا100
ولی لطف خدا و استد کریم شامل انسانهاست اگر چه کمال کامل از آن خداست ولی خدارا شکر حدود یا محدویت طبیعی و خوب و بهتر و بهترین بودن حق خدادای و طبیعی و تکاملی انسان است. اگر چه انسان قادر نیست انسان کامل شود ولی می تواند کاملاً انسان شود و با سعی تکاملی انسان تر و انسان تر و یکی از بهترین انسان ها شود در مقام یکی از بهترین آفریده ها در این آفرینش در بین عالم و عالمیان و آدمیان که جای بینهایت شکر و سپاس است
یک گل سرخ خوشگل زیبای خوش بو و
شرکت پاک گلشن و سایت های مربوط به
( گل سرخ های باغ گلستان سعدیه شیراز/http://www.best100plus.net ) به زبان فارسی+++++
http://www.best100plus.net به زبان انگیسی ++++ به زبان انگیسی
https://www.best100plus.org به زبان انگیسی ++++
https://4seasonsgardensplus.com/persian-4-seasons-gardening به زبان انگیسی ++++ https://smartebooksreading.info/speed-reading به زبان انگیسی ++++
+++
هوش گل‌ها – موریس مترلینک ++++ هوش گل‌ها (به انگلیسی: The Intelligence of Flowers) (۱۹۰۷)+++

ذبیح‌الله منصوری از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد نویسنده و مترجم بیش از 1000 کتاب و مقاله در زبان فارسی
اندیشه‌های یک مغز بزرگ، خدا و هستی، افکار کوچک و دنیای بزرگ – موریس مترلینک
زنبور عسل
، مورچگان، موریانه – موریس مترلینک


موریس پُلیدور ماری برنار مترلینک (به فرانسوی: Maurice Maeterlinck) نویسنده، شاعر و فیلسوف بلژیکی بود.


L’Intelligence des fleurs (The Intelligence of Flowers) (1907) +++ Maurice Maeterlinck+++

 • La sagesse et la destinée (Wisdom and Destiny) (1898)
 • La Vie des abeilles (The Life of the Bee) (1901)


++++++
1+ خواندن هوشمندانه کتاب و استفاده بهتر و بیشتر از گوشی های هوشمند برای آموزش و حفظ و استفاده بهتر و بیشتر زبان فارسی بهترین کتاب خواندنی و آموزشی زبان فارسی کتاب گلستان سعدی
2+ بمنظور برای آموزش باغبانی با کاشت و برداشت 4 فصل و 4 عنصراصلی آب و آتش و هوا و خاک
و بهترین شهر و محل برای گل کاری 4 فصل باغ سعدیه شیراز انتخاب نموده است
بهترین محصول طبیعی 4 فصل گل سرخ
800 هشت صدمین سالگرد نوشته شدن گلستان سعدی که از روز آغاز کتاب گلستان یا روز بزرگداشت سعدی روز اول ماه اردیبشت درسال 1412 و جمعه 1413/2/1
گل نیت مقصود و منظور / گل پرور گل پروری گل پروران گل پروردن گل پرورش گل هوشمند
یک داستان علمی تخیلی عملی با پول های فرضی و داستانی با بیش از 100 بیلیون دلار یا سرمایه گذاری یا تقدیم و آفریدن بهترین ایده ها 100 بیلیون دلار و بیشتر ارزش یا گذاشتن و جمع آوری بعنوان امور خیریه برای بزرگداشت یک کتاب یعنی کتاب گلستان سعدی
1 کتاب گلستان سعدی با حدود 100 صفحه دارنده 10.000 کلمه در بردانده اکثر 10.000 پر مصرف ترین کلمه های فارسی در 100 سال گذشته و آینده. نوشتن گلستان در سد = صد صفحه هر صفحه بدست یکی از بهترین خطاطان با تزئین بهترین نقاشان و همچنین بهترین های چاپی و تقدیم آن به رایگان به 100 میلیون پارسی زبان هر پارسی زبان یک جلد باضافه انواع گوناگون بهترین برنامه های در کامپیوتر و اینترنت در سایت ….کتاب کامل گلستان سعدی در کلام نوشتاری یا کتاب های الکترونیکی برای خواندن در بیش از 100 طرح و بیورت کتاب گویا با صدای بیش 100 گوینده ممتاز در گویندگی و با بیش 100 ویدیو با بهترین و … استادان سعدی شناش با تعریف خواندن و تفسیر و تفیر و معنی کردن کلمات و اشعار و نوشته ها و با ارکستر موسیقی 100 نفره با بهترین آهنگ سازان نوازندگان و خوانندگان و رقصنده گان هنرمند برنامه های گل های گلستان سعدی
در سایت .. کتاب گلستان به طر گوناگون جمع آوری تزئین گلکاری
در مراسم بزرگداشت سازمان ملل متحد در سال 2045 بمناسبت صدمین سال تاسیس و خدمتگزاری یکی ازفعالیت ها پیدا کردن و قدرشناسی از 100 نفر یا کار آن ها خواهد بود در زمینه 100 بهترین کتاب و نویسنده موثر در زبان و فرهنگ و هنر1= شکسپیر و کتاب فرست فولیو 2+ دون کیشوت اسپانیایی 3 = خلاصه از ایران و چند کشور و همه جهان چند کتاب و نویسنده توسط فارسی یا پارسی زبانان نامزد و یکی انتخاب خواهد شد این وب سایت و این سازمان به همراه بسیاری کتاب گاستان یا کتاب کلیات سعدی بعنوان بترین کتاب و سعدی به عنوان بهترین نویسنده و شاعر و استاد زبان فارسی مخصوصاً با شعر معروف بنی آدم …با فرض رای و انتخاب مردم ( رقابت بین کتاب ها و نویسندگان ممتاز و معروف مثل شاهنامه یا دیوان حافظ یا مثنوی مولوی یا خمسه نظامی و … از یک طرف و نویسنگان بنامه های کامپیوتری یا ویکی پدیا که بسیار .. و رقیب تازه وارد با ای آی یا سوپر کامپیوتر که با امکان فراوان فقط یک کامپیتر تمامی مسایل و اطلاعات و کارها را مدیریت خواهد کرد و با هوش مافوق امکان آفریدن طرحی که تمام سیستم آموزشی را بسیار تغیر و بهبود دهد ولی در روند 1000 سال گذشته کتاب گلستان سعدی بی رقیب است )
از دلایل فراوان انتخاب گلستان سعدی شاگرد او حافظ و جمیع نویسندگان و شاعران و هنرمندان با آثاری جاویدانه و مردم هنر دوست و با فرهنگ شیراز و استان فارس و تخت جمشید و ارتباط تاربخی چند هزار ساله از کوروش و داریوش تا جشن هنر شیراز و جشن های 2500 سال پادشاهی و تمدن پارس و ایرانی است.
یکی دیگر از دلایل … هویت ایرانی در طول تاریخ طولانی گذشته و در حال حاضر و آینده در بین بیش از 200 کشور و ملت و فرهنگ و 7000 زبان و هنر های آداب رسوم گونگون است گم نشدن گیج ندشتن و خود را نباختن است در میان بسیاران کتاب گلستان سعدی معرف و نمایشگر برجسته هویت ایرانی مانند استان پارس و شهر شیراز زبان شعر حکایت های حکیمانه و فرهنگ و هنر فارسی و بهترین هویت فرهنگ و زبان عربی اسلامی تسنع و تشیع و تصوف و عرفان و در شرایط فعلی زبان فارسی حدود 50% عربی و مردم ایران اکثراً مسلمان و پرستنده خداوند یگانه
و دیگر اینکه سعدی در زمان خود بعنوان یکی از بهترین شاگردان و استادان در چند کشور و دانشگاههای معتبر ایران و جهان با تجربیات فراوان از سفرهای خود و بازگوی و نوشتن آنها بود. چه مدل ایدهآل و معرف خوبی از فارسی زبانان در عصر اطلاعات، آموزش، مدرسه و دانشگاه بیش از 80 میلیون با سواد 40 میلیون دیپلم دبیرستان 10میلیون دانش آموز 20 میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی و 5 میلیون دانشجو و صدها هزار معتبرترین استادان دانشگاه در ایران و جهان هم هویت هم مدل هم معرفهم مشوق خوانندگان خود به آموختن و آموزش دادن و نوشتن خاطرات و سرگذشت


https://hawzah.net کتاب امثال و حکم قرآن کریم  88 – لَیسَ للانسانِ الّا ماسَعی

ترجمه آیه به نثر: برای انسان بهره ای جز سعی وکوشش او نیست.
ترجمه آیه به نظم:
یکی را که سعی قدم بیشتر ++++   به درگاه حق منزلت بیشتر
سایهٔ حق بر سر بنده بود ++++ عاقبت جوینده یابنده بود
نیاید مراد آنکه جوینده نیست  ++++  که جویندگی عین یابندگی است

گفت پیغامبر که چون کوبی دری ++++ عاقبت زان در برون آید سری

چون نشینی بر سر کوی کسی ++++ عاقبت بینی تو هم روی کسی

چون ز چاهی می‌کنی هر روز خاک ++++ عاقبت اندر رسی در آب پاک

جمله دانند این اگر تو نگروی ++++ هر چه می‌کاریش روزی بدروی

سنگ بر آهن زدی آتش نجست ++++ این نباشد ور بباشد نادرست

آنک روزی نیستش بخت و نجات ++++ ننگرد عقلش مگر در نادرات

کان فلان کس کشت کرد و بر نداشت ++++ و آن صدف برد و صدف گوهر نداشت «مولوی»
++++
پرسیدن دانستن است و خواستن توانستن است
بپرس تا بدانی و بخواه تا بتوانی ( رضا داستانی )

سعدی با کلمات راههای سعد و رسیدن به سعادت را به خواننده گان آثار خود آموزش می دهد

معنی مترادف سعد: خجستگی، شگون، مبارک، نیکبختی، خوش یمن همایون شدن. مبارک شدن. نیکبخت گردانیدن
مترادف سعادت: بختیاری، برکت، بهروزی، بهی، خجستگی، خوشبختی، خوشی، خیر، فلاح، کامرانی، نیکبختی، نیکروزی
++++
گاهی در این سایت و در این داستان و در این برنامه سد = صد = 100 ودر زبان فارسی اصیل نیز 100= سد با سین نوشته میشود
و همانطور که نام سعدی ….. و از این نام را بعنوان نام هنری استفاده نموده هر کسی که بخواهد میتواند نام سعدی را به جلو و یا انتهای نام خود اضافه نموده و نوشته و یا اشعار و هر نوع کار هنری مخصوصاً آثار گلی و گلستانی خود را با این نام معرفی کند مانند داود خوشنام به سعدی داود خوشنام و یا داود خوشنام سعدی در درجه اول و اما در درجه دوم از کلمه سدی بجای سعدی استفاده نموده و راحت تر هر آنچه که شاید کمتر ادبی بوده و یا آزادتر است و یا هر دو نام سعدی و سدی استفاده نماید مانند سدی داود خوشنام و یا داود خوشنام سدی. و چون کامپیوتر نام های تکراری را قبول نخواهد کرد بنابرین هر کسی زودتر نام نویسی کند میتواند از نام انتخابی کوتاه تری استفاده کند.
همانند نویسنده و هنر پیشه و … آقای پرویز صیاد که نام صمد را انتخاب نموده تا بتواند بعضی از مطالب را درآن نقش بگوید
هر کسی می تواند با هر نام مستعار نام نویسی و وب سایت را باز دید کند ولی برای استفاده از مزایای کامل تر یا رایگان فقط یکبار و با نام واقعی می شود استفاده کرد ( مانند هدیه های رایگانی مانند کتاب چاپی گلستان و معادل 800 دلار خرید هدیه رایگان در گلستان سعدیه و برای فارسی زبانان داخل ایران و معادل 10.000 دلار هدیه مخارج سفر به فارسی زبانان ایرانی خارج کشور و معادل 400 دلار به فارسی زبانان غیر ایرانی برای خرید رایگان در باغ گلستان سعدیه شیراز )

چو 100 صد سد آید نود هم پیش ماست با خواندن گلستان و آموزش زبان فارسی با بیش از 100 میلیون نفر امید اینست که میزان مطالعه بالا رفته و کتاب های حافظ فردوسی مولانا نظامی خیام و صدها جالب و مفید و آموزنده، نویسنگان و شاعران برجسته ایران بیش از پیش فراوان خوانده شود. همچنین کتابهای جالب و مفید نویسندگان و مترجمین آگاه و دانشمند فارسی زبان خواننده گان و دوستدران بیشتری داشته بشد ( تیراژ چاپ کتاب در ایام حاضر حدود 500 نسخه است بعضی به 1000 و بالای 10/000 نسخه میرسد در صورتیکه با اکثریت نسل جوان در ایران و محصلین بخصوص بیش از 5 میلیون دانشجوی دانشگاه میزان چاپ و فروش و خواننده گان آنها اغلب به بالای 100/000 و یا میلیون برسد و در عصر اطلاعات میزان اطلاعات فارسی زبانان بیشتر شود تا در مقایسه با کشورهای دیگر از مقام 126 به یکی از بیست ملت مطالعه کننده با مردمی دانش دوست تر عاقل تر و دانا تر و کتاب خواندتر گردد ( گل و هدف نیت منظور و مقصود باغ های 4 فصل به همراه باغبانی و کاشت و برداشت بیش از چهار مرتبه ایرانیان و فارسی زبانان بیاموزند که کنترول آب و آتش، هوا و خاک یا غذا را بیشتر چه در محیط و چه در تن خویش را در اختیار خود بگیرند و آنها را کمتر یا بیشتر باندازه های مناسب تر برای زندگی 100 ساله لازم و پرسودتر برسانند
مردمان خداوند یکتا پرست ایران از بیش از چهار هزار سال با شعار افکار نیک گفتار نیک و اعمال نیک خود زندگی نیک و نیک ترین تمدن جهان را ساختن.
ایرانیان مسلمان در اذان و نماز خود جزو واجبات روزانه چند مرتبه می خوانند حَیَّ عَلی خَیرِ العَمل از فرازهای اذان و اقامه، به‌معنای «بشتاب به‌سوی بهترین عمل».
در ادامه نیک و خیر در این زمان تا باندازه مناسب گل کاری کنید
با خواسته ها یا انتخاب گلی،
با افکار گلی، گفتار گلی و اعمال گلی زندگی خود و ایران و جهان را گلستان کنید.
گل کاری و گل خوانی، گل نوازی، گل بانی گل خواهی گل سازی گل نویسی گل سازی گل خواری با غذاهای دلخواه، گل بازی، گل شناسی، گل دوزی، گل دوستی، گل افشاننده، گل افشانی، گل داری، گل کردن
عشق به گل، تزینات گل، گل عشق، گل دوستی،
هر سال با قرعه کشی بین واجدین شرایط 100 نفر بطور رایگان به تور گل ها اعزام خواهند شد تور گل های ایران و جهان به بیش از 100 شهر در ایران و به 100 کشور گیتی خواهد بود. تور گلها در گلستان ها و کتاب های در باره کتاب خانه ها و دانشکده های آموزش کاشت و برداشت گل در 4 فصل و بازار گل ها با خواندن نوشتن شنیدن و دیدن و نوشتن و فیلم برداری هوشمندانه با
1 کتاب گلستان سعدی با حدود 100 صفحه 15000 کلمه در بردانده اکثر 10.000 پر مصرف ترین کلمه های فارسی در 100 سال گذشته و آینده
1 فیلم 2 ساعته اکثراً داستان سرگذشت سعدی با کمی از اشعار از گلستان
1 فیلم 4 ساعته فیلم 2 ساعته قبلی باضافه 2 ساعت اشعار و گفته های سعدی در گلستان
1 سریال 100 ساعته از مجموعه کلیات و سرگذشت سعدی
1 شبیه باغ سعدیه و… در پارسیود مرکز علمی و فرهنگی و هنری زبان فارسی در حوالی بالیود نزدیک بمبی در هندوستان


یونسکوی انگلیسی زبان هندوستان + یونسکوی هندو زبان +
یونسکوی پارسیان در کنار + مراکز علمی، فرهنگی، هنری، ادبی،
با ساختمان 100 طبقه ای مجسه مانند سعدی با کتاب گلستان در دست با شعار آزادی زبانی یا آزادی در شنیدن، آزادی بیان، آزادی خواندن، آزادی نوشتن + و با شعر بنی آدم
جزیره یا کانل آبی باغ های چهارفصل + آموزش باغبانی کاشت و برداشت محصولات کشاورزی در هر فصل و چهار فصل، بهار، تابستان، پائیز و زمستان. با 400 بیلیون دلار گازی سرمایه گذاری و همکاری هندیان و پارسیان ( منظور از پارسیان = فقط در رابطه با زبان هر کسی و یا همه کسانی به زبان پارسی یا= فارسی صحبت میکنند.) هر سال بیش از 100/000 نفر از پاسی زبانان از ایران افغانستان، تاجیکستان و از کشورهای دیگ و جهان برای آموزش و… باغبانی 4 فصل از به آن مرکز خواهند رفت. مردم هندوستان و پارسیان به طبیعت و باغبانی و فصول 4 گانه و 4 عنصر اصلی حیات احترام خاصی میگذارند. 4 عنصر اصلی حیات که سازنده ساختمان طبیعت و تن انسان است و با شناخت و استفاده درستر از آنها می باشند. آب، آتش، هوا و خاک و بعضی اتر یا خلاء را عنصر پنجم نامیده اند


10000 تومان - اجاره خودرو | اجاره اتومبیل| اجاره خودرو بدون راننده
شعر معروف و تصویر آرامگاه سعدی پشت اسکناس یکصد هزار ریالی
بنی آدم اعضای یکدیگرند ++++ که در آفرینش زیک گوهرند

100/000 ریال 1 سعدی 10/000 تومان = دلار 1 = 20/000 تومان = سعدی 2 = 1 دلار
با ارزش گذاری معادل 100 دلار طلا یا میانگن قیمت 10 رقم از اجناس رایج
1 دلار = 20/000 تومان = 2 سعدی
100 دلار = 2000/000 تومان = 200 سعدی
100/000 دلار = 2000/000/000 =
100/000/000 دلار = 2000/000/000/000
100/000/000/000 دلار یا 100 بیلیون دلار = 2000/000/000/000/000 یا 2000 تریلیون تومان
++++
4 تریلیون دلار = هر دلار 20/000 تومان = 80/000/000/000/000/000 یا هشتاد هزار تریلیون تومان
+++++

شرکت پاک گلشن و وبسایت از یک تا صد و بیش تر بهترین ها حق خود می داند

( مانند هدیه های رایگانی مانند کتاب چاپی گلستان و معادل 800 دلار خرید هدیه رایگان در گلستان سعدیه و برای فارسی زبانان داخل ایران و معادل 10.000 دلار هدیه مخارج سفر به فارسی زبانان ایرانی خارج کشور و معادل 400 دلار به فارسی زبانان غیر ایرانی برای خرید رایگان در باغ گلستان سعدیه شیراز )


+++++
بالیوود (به هندی: बॉलीवुड)، (به اردو: بالی وڈ) و (به انگلیسی: Bollywood) نام غیررسمی صنعت فیلم‌سازی به زبان‌های اردو و هندی در سینمای هند است. بالیوود همزاد آسیایی و شرقی هالیوود است که در موضوع فیلمسازی و با اهداف تجاری و فرهنگی رشد و نمو پیدا کرد.

بالیوود به مجموعه سینمای شمال هندوستان گفته می‌شود که مرکز اصلی آن در شهر بمبئی است.

میزان استقبال

بالیوود در سال ۲۰۰۱ حدوداً معادل ۳.۵ میلیارد دلار بلیت فروخته است. مخاطبان فیلم‌های این کمپانی، در شبه قاره هند، کشورهای غربی، خاورمیانه، آسیای میانه و روسیه، آفریقا و اقلیت‌های هندی و اردو زبان سراسر جهان هستند.

زبان

بیشتر محصولات بالیوود به زبان هندی، اردو و زبان انگلیسی تولید شده‌اند. اخیراً از زبان انگلیسی بیشتر در این فیلم‌ها یا آهنگ‌ها بهره می‌گیرند.

نام[ویرایش]

بالیوود، از نام هالیوود، صنعت فیلم‌سازی ایالات متحده آمریکا اقتباس شده، اما اخیراً به فرهنگ لغات انگلیسی (دیکشنری) نامدار آکسفورد نیز راه یافته‌است.

تولید[ویرایش]

بالیوود به تولید انبوه فیلم‌های عمدتاً تجارتی شهرت دارد و سالانه بیش از هزار فیلم می‌سازد.

بزرگترین صنعت فیلم‌سازی جهان که امروزه به نام بالیوود شناخته می‌شود، صد سال پیش پایه‌گذاری شد. روز ۲۱ آوریل ۱۹۱۳ نخستین محصول سینمای هند به عنوان “شاه هاریش‌چاندرا” برای جمعی از نخبگان به نمایش درآمد و سپس در سوم مه در بمبئی برای عموم به روی پرده سینما رفت.


++++

تولید ناخالص داخلی از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
تولید ناسرهٔ درونی (Gross Domestic Product – GDP) مهم‌ترین متغیری است که در تجزیه و تحلیل‌ها و ارزیابی‌های اقتصاد کلان از آن استفاده می‌شود و در ایران برابر با: کل ارزش ریالی محصولات نهایی تولیدشده توسط واحدهای اقتصادی مقیم کشور در دورهٔ زمانی معین (سالانه یا فصلی) است. درواقع، تولید ناخالص داخلی یک متغیر روانه است که عدد آن برای ایران نشان‌دهندهٔ مقدار ریالی جریان کالا و خدمات، در یک دورهٔ زمانی مشخص (عموماً یک سال) است. تحلیل تولید ناسرهٔ درونی مطالب فراوانی را دربارهٔ اینکه چگونه استاندارد زندگی در یک اقتصاد تغییر می‌کند آشکار می‌سازد؛ از این رو رایج‌ترین شاخصی است که برای اندازه‌گیری رفاه یک جامعه و مقایسه آن با سایر جوامع توسط اقتصاددانان به کار گرفته می‌شود.

++++++

++++

سوال کنید تا بدانید بخواهید تا بتوانید
بپرسید پرسش کنید دعا کنید تا راضی شوید

بپرسید تا بدانید، بخواهید تا بتوانید

میپرسم تا بدانم، میخواهم تا بتوانم

من باید بپرسم تا بدانم، من باید بخواهم تا بتوانم

++++

++++


2000/000 تومان
1000.000 مقاله = 3000/000 تومان
1000.000 مقاله = 4000/000 تومان

+++++

++++

++

++++

+++

گل

لغت‌نامه دهخدا

گل . [ گ ُ ](اِ) در اوراق مانوی (به پارتی ) ور (گل سرخ )، اوستا وردا ، ارمنی ورد ، پهلوی گول ، ورتا ، ورد ، (از حاشیه ٔ برهان قاطع چ معین ). هر جا که لفظ گل بلااضافت به اسم درختی مذکور شود خاص گل سرخ مراد باشد که بعربی ورد گویند و اگر مضاف باشد بسوی درختی در آن صورت عام است ، چنانکه گل سوسن و گل نرگس . (غیاث ). کل گلها را گل گویند به اضافه نام مثل گل سوسن و نرگس و خیری و امثال آن ولی چون گل مطلق گویند گل سرخ است که بعربی ورد خوانند. (آنندراج ). گل عبارت از اندامی است که ازبرگهای تغییر شکل یافته ساخته شده و در آن سلولهای نر و سلولهای ماده تشکیل میشود بتوسط نوع گیاه تکثیریافته از بین نمیرود. رجوع به فیزیولوژی گل تألیف زاهدی شود. گل از دو قسمت متمایز به نام پریانت و دستگاه مولد تشکیل یافته است . پریانت عبارت از برگه های سبز و یا رنگینی است که دستگاه مولد نبات را احاطه نموده است و برای نظافت آن به کار میرود. پریانت و دستگاه مولد نبات نیز هر یک از دو جزء تشکیل یافته اند جام و کاسه ٔ اجزای پریانت و نافه و مادگی اجزاء دستگاه مولد بشمار میروند.
1- کاسه از مجموع برگهای سبزرنگ به نام کاسبرگ تشکیل یافته و در قسمت خارجی گل دیده میشود و غنچه را میپوشاند. 2- جام ، مجموع گلبرگهای یک گل جام آنرا تشکیل میدهند. 3- نافه یکی از قسمتهای اساسی گل میباشد و جزو دستگاههای مولد آن بشمار میرود و از عده ٔ زیادی میله های باریک به نام پرچم که مانند قطعات دیگر گل از تغییر شکل و برگ بوجود آمده و کلروپلاست خود را از دست داده است تشکیل یافته ومولد دانه گرده و گامت نر میباشد. 4- مادگی دستگاهی است که مانند جام و نافه از برگهای تغییر شکل یافته ای که کارپل نامیده میشوند تشکیل یافته است و مولدتخمک و گامت ماده میباشد. :

شهیدبلخی .
مجلس باید بساخته ملکانه
از گل و از یاسمین و خیری الوان .

عماره .
نوروز و گل و نبید چون زنگ
ما شاد و بسبزه کرده آهنگ .

فردوسی .
به گل ننگرد آنکه او گل خور است
اگرچه گل از گل ستوده تر است .

فردوسی .
گلی که از وی گلاب گیرند اهل فارس او را آزاد گل گویند. (ترجمه ٔ صیدنه ٔ ابوریحان بیرونی ).
همیشه تا ز درخت سمن نروید گل
برون نیاید از شاخ نارون نارنگ .

فرخی .
با رخ رنگین چون لاله و گل
با لب شیرین چون شهد و شکر.

فرخی .
باغ پرگل شد و صحرا همه پرسوسن
آبها تیره و می تلخ و خوش و روشن .

فرخی .
نوبهار آمد و آورد گل و یاسمنا
باغ همچون تبت و راغ بسان عدنا.

عنصری .
شجر شناس دلم را و شعر من گل او
گل شکفته شنیدی که بازشد به شجر.

عنصری .
گل صد گنبد آزاده سوسن
خداوند من و کام دل من .

اسدی .
هزارت صف گل دمیده ز سنگ
ز صدبرگ و دوروی وز هفت رنگ .

شمسی (یوسف و زلیخا).
بهشتی گل و ارغوان و سمن
شکفته بهار دل و جان من .

شمسی (یوسف و زلیخا).
همه دشت گلرخ همه باغ پرگل
رخ گل معصفر گل رخ مزعفر.

نظامی .
از چمن باغ یکی گل بچید
خواند فسونی و بر آن گل دمید.

نظامی .
به خروارها ریاحین از گل و بنفشه و شنبلید و نسترن و نسرین و نرگس و یاسمین .(تاریخ طبرستان ).
ترا که چهره بکردار ارغوان و گل است
چه غم ز رنگ رخی همچو زعفران و زریر.

سعدی .
دیده شکیبد ز تماشای باغ
بی گل و نسرین به سر آرد دماغ .

سعدی (گلستان ).
هنر به چشم عداوت بزرگتر عیب است
گل است سعدی و در چشم دشمنان خار است .

سعدی .
بیا کز وصل من کارت برآید
به باغ من گل از خارت برآید.

اوحدی .
صبحدم مرغ سحر با گل نوخاسته گفت
ناز کم کن که در این باغ بسی چون تو شکفت .

حافظ.
یارب این کعبه ٔ مقصود تماشاگه کیست
که مغیلان طریقش گل و نسرین من است .

حافظ.
حافظ منشین بی می و معشوق زمانی
کایام گل و یاسمن و عید صیام است .

سلمان ساوجی .
از صد گل یک گلش نشکفته یا گلی از هزار گلش نشکفته .
اگر گل به دست داری مبوی ؛ شتاب کن . عجله کن .
از گل بویی از خرس مویی .
از گل خار بهره داشتن .
از گل نازکتر به کسی نگفتن .
از گل کسی برخوردن ؛ از شفاعت کسی فایده بردن و از دولت کسی بهره مند گردیدن . (ناظم الاطباء) (آنندراج ) (مؤید الفضلاء).
از گل ها چه گل ؛ یعنی از کدام اصل و خاندان . (آنندراج ).
از یک گل بهار نمیشود .
پهلوی هر گل نهاده خاری است .
گل از خار است و ابراهیم از آزر .

سعدی .
گل از خار برآمدن .
گل با خار است و صاف با دردی .

سعدی .
گل باید پیش گل باشد و پیش گل برود .
گل بریزد به وقت سیرابی .
گل بود به سبزه نیز آراسته شد.
گل به بوستان بردن .
گل بی خار جهان مردم صاحب نظرند .
گل بیخار نچیده ست کسی .

جامی .
گل بی عیب خداست .
گل راضی ، بلبل راضی ، باغبان رضانیست .
گل سرسبد.
گل شود زر ز تابش خورشید .
گل کاغذین بوی ندهد .

(از مجمومه ٔ امثال چ هند).
گل کاغذین را به شبنم چه کار .
گل گفتن و گل شنفتن .
گل مپندار که بی زحمت خاری باشد .
از صفات گل :
بیرنگ . بلبل شکار. بیخار. پیش رس . تازه . تازه رس . تردامن . خودرای . خوشرنگ . دست خورده . سحرخیز. سیراب . شبنم فروش . شبنم فریب . شوخ چشم . نیم رنگ . هرزه درای . (آنندراج ).
و از تشبیهات :
اطلس گل :
یارب آن شعر سیاه تو چه خوش بافته ست
کش حریر سمن و اطلس گل آستر است .

خواجه سلمان (از آنندراج ).
پیاله ٔ گل :
صبا شراب صفا ریخت در پیاله ٔ گل
به یک پیاله ٔ مل گشت روی گلناری .

صائب (از آنندراج ).
سفره ٔ گل :
سعی کن کزسفره ٔ گل هم به برگی میرسی
کز چمن زد بلبل سرمست گلبانگ صلا.

ملا قاسم مشهدی (از آنندراج ).
عروس گل :
درون حجره زنگار هر سپیده دمی
عروس گل شود از بانگ بلبلان بیدار.

عرفی (از آنندراج ).
ترکیب ها:
– گلاب . گلاویز. گل افشان . گل افشانی . گل اندام . گل انگبین . گل باران . گل باره . گل باقلی . گلبانگ . گل بته .گل بدن . گل برگ . گل بوی . گل بهی . گل پایگان . گل پر. گل تپه . گل چهر. گل چهره . گلچین . گلچینی . گل خانه . گل خنده . گل خیر. گل دار. گلدان . گل در چمن . گل دسته . گل دوزی . گل رخ . گل رنگ . گل ریز. گل ریزان . گلزار. گل زرد. گل زریون . گلستان . گل طاوسی . گلغونه . گل فام . گل فروش . گل فروشی . گل قند. گل گنده . گل گون . گل گونه . گل گیر. گلنار. گل ناز. گله . گلی . رجوع به هر یک از این مدخل ها شود.
اقسام گل :
گل آسمان . گل آفتاب گردان . گل اربه . گل ارغوان . گل اشرفی . گل اطلسی . گل اورنگ . گل بافرمان . گل بنفشه . گل بی فرمان . گل پارسی . گل پیاده . گل تر. گل جرت . گل جعفری . گل حجر. گل حنا. گل خروسی . گل خطمی . گل خیار. گل خیرا.گل خیرو یا خیری . گل دورنگ . گل رعنا. گل زبان در قفاء. گل زرد. گل زنبق . گل سرخ . گل ساعت . گل سنبل . گل سوری . گل سوسن . گل شاه پسند. گل شب بو. گل صدبرگ . گل عباسی . گل عجایب . گل فرنگ . گل قحبه . گل کاجیله . گل کاچیره . گل کاغاله . گل کافشه . گل کوزه (گلی که در کوزه گذارند). گل گاوزبان . گل گلایل . گل گیتی . گل لادن . گل لاله . گل لاله عباسی . گل مخمل . گل مریم . گل مشکین . گل مکرز. گل میخک . گل میموزا. گل میمون . گل نرگس . گل نسترن . گل نسرین . گل نیلوفر. گل یاس . گل یاسمن . گل یوسف . رجوع به هر یک از این مدخل ها شود.

فردوسی .
|| بطریق کنایه افاده ٔ معنی دولت هم میکند، چنانکه گویند: از گل تو اینها را میشنوم ؛ یعنی به دولت تو. (برهان ) (آنندراج ). || نتیجه . (غیاث ). نتیجه و فایده . (آنندراج ) :
صد گل تازه شکفته است ز گلزار رخش
گل گل افتاده برو از می نابش نگرید.

+++++

تعریف ویرایش در کتاب‌های ویرایش

برای دستیابی به تعریف ویرایش، کتاب‌های در دسترس را نگاهی انداختم و تعریف‌هایی این‌چنین یافت شد:

– ویرایش در کلی‌ترین وجه، به معنای آماده‌ساختنِ دست‌نوشت برای چاپ و انتشار است (اعلم، ۱۳۹۴: ۹).

– ویرایش، افزودن یا کاستن مطالب یا تصحیح و تنقیح متن‌هایی است که برای چاپ و نشر، آماده می‌شود (طریقه‌دار، ۱۳۹۱: ۳۰).

– ویرایش یا ویراستاری عبارت است از پیراستن نوشته از نارسایی‌ها و خطاهای علمی یا زبانی، و تنظیم مباحث آن برحسب مبانی منطقی و اصلاح خطاهای واژگانی و دستوری بر اساس معیارهای زبان در تشخیص درست از نادرست، به‌طوری‌ که نوشته پس از ویرایش هیچ‌گونه خطای علمی یا زبانی و هیچ‌گونه بی‌‌نظمی و آشفتگی و نارسایی نداشته باشد و هیچ نکته‌ای که خلاف معیارهای پذیرفته‌شدهٔ آن زبان است، در آن مشاهده نشود (ارژنگ، ۱۳۹۴: ۱۳ و ۱۴).

– ویرایش در اصطلاح، به مجموعهٔ فعالیت‌های علمی و هنری گفته می‌شود که در نتیجهٔ آن، متن کتاب یا مقاله یا گزارش و به‌طور کلی هر پیام و خبری برای مخاطب، ساده، روان، قابل‌درک و پذیرفتنی‌تر شود. ویرایش: علم، مهارت و تخصصی است که می‌توان آن را آموخت. ویرایش: اِعمال مجموعه‌ای قواعد و قوانین زبانی، نشانه‌گذاری و ساختاربندی متن است (نیکوبخت، ۱۳۹۳: ۱۳).

– در مفهوم کلی، ویرایش عبارت است از تعیین سیاست نشر آثار مکتوب، برقراری رابطه با پدیدآورندگان آثار، بررسی دقیق آثار ارائه‌شده و پذیرش آن‌ها پس از احراز صلاحیت و آماده‌ساختن آثار برای چاپ و نشر (حسینی، ۱۳۹۰: ۳۲۲).

– در عرف ادبیات و روزنامه‌نگاری معاصر، ویرایش (Edit) به تمامی کارهای مربوط به کاستن، افزودن، جابه‌جاکردن، غلط‌گرفتن و گنجانیدن اطلاعات لازم گفته می‌شود (قاضی‌زاده، ۱۳۸۸: ۶۵).

– «ویرایش» از مصدر «ویراستن» است. پیشوند (vi) به‌معنای دور از هم و جدا و (razis) به‌معنای نظم و ترتیب و دربرگیرندهٔ معنای دو مصدر «پیراستن»  و «آراستن» است. معادل انگلیسی و عربی آن (edite) و«تحریر» است (ذوالفقاری، ۱۳۹۲: ۱۳).

تعریف پیشنهادی ما برای ویرایش

از نقد این تعریف‌ها که بگذریم، شاید بتوان گفت:

ویرایش فرایند پردازش نوشته‌ای در راستای چاپ یا انتشار آن است که به دگرگونی‌هایی هم‌سو با هدف نویسنده یا هم‌سو با برنامه‌ریزی زبان یا هر دو می‌انجامد.

بررسی مفاهیم

فرایند مجموعهٔ کارهایی پیوسته و مترتب است؛ بنابراین موفقیت در هر گام، وابسته به موفقیت در گام پیشین است (قدردان قراملکی، ۱۳۸۸).

پردازش همان «روی چیزی کارکردن» است که در اینجا با خواندن و فهمیدنِ نوشته آغاز می‌شود.

نوشته را می‌توان چیزی دانست که نگاشتن یا رسم‌کردن حرف‌های الفبا و نشانه‌های نوشتاری بر روی سطحی مانند کاغذ پدید می‌آید (صدری‌افشار، ۱۳۹۳: نوشتن)؛ بنابراین تدوین فایل صوتی، ویرایش نیست.

شاید واژهٔ «متن» برای اینجا بهتر بنماید؛ ولی به‌نظر «متن» اندکی کلیشه شده و نوشته شفاف‌تر از آن است.

در راستای چاپ یا انتشار است؛ زیرا ویرایش شاخه‌ای از صنعت نشر است (آذرنگ، ۱۳۹۲: ۸)؛ چنان‌که دیگران نیز این ویژگی را در تعریف ویرایش گفته‌اند (نک: اعلم، ۱۳۹۴: ۹؛ طریقه‌دار، ۱۳۹۱: ۳۰).

به‌نظر بهتر است این نکته را از تفاوت‌های ویرایش و ویراستاری بدانیم و در تعریف «ویراستاری» بیاوریم؛ یعنی ویراستاری کاری است در راستای چاپ و نشر؛ بر این پایه، معنای «کارگاه ویراستاری» و «کلاس آشنایی با فن ویرایش» بهتر دریافت می‌شود و کارهایی مانند «بازنویسی یادداشت‌ها و خاطره‌های شخصی» نیز در دامنهٔ ویرایش می‌گنجد و همچنین «ویراستار» فقط کسی خواهد بود که حرفه‌اش ویرایش است و در صنعت نشر نقشی دارد، حقوقی دارد و… .

اگر این تفاوت پذیرفته باشد، می‌توان در تعریف ویراستاری، به‌جای «نوشته»، گذاشت: «دست‌نوشت» که اصطلاحی است در صنعت نشر.

دگرگونی هرگونه جابه‌جایی، کاستن، افزودن و جانشین‌سازی در نوشته را در بر می‌گیرد.
هدف نویسنده معمولاً آن است که معنایی عقل‌پذیر را با متنی خواندنی (آشنا، دستورمند، ساده و روان)، منظم (یکدست و ساختارمند) و کوتاه به خوانندگانی هرچه ‌بیشتر برساند و البته در این راه، به آموزه‌های اخلاقی نیز پایبند باشد. این هدف بسیار نزدیک به زبان معیار است؛ ولی همواره این‌چنین نیست. با آوردن «هدف نویسنده» روشن می‌شود که کارفرمای ویرایش، نویسنده است و سودش به جیب نویسنده می‌رود.

+++++++

مفهوم

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

مَفهوم (انگلیسیConcept) در واژه‌شناسی آنچه مورد فهم واقع شده‌است. اما در اصطلاح:

 • گاهی به یکای اصلی اندیشه گفته می‌شود که دسته‌بندی شدنی نیست، می‌تواند سودمند و زیانبار باشد.[نیازمند منبع]
 • مفهوم در برابر مصداق. مفهوم یعنی، معنا و مدلولی که لفظ بر آن دلالت می‌کند و از لفظ فهمیده می‌شود.[۱] از نگر اندیشمندان بزرگی همچون ارسطو، هربرت پوتنام و… مفهوم به صورت ساده معرفی و ترکیب برداشتهای حسی است از دید دسته دیگری از آن‌ها همچون جان دیویی مغز نمی‌تواند یک دریافت‌کنندهٔ مفعول و بدون مداخله باشد.

مفهوم به دو دسته طبقه‌بندی می‌شود: مفهوم جزئی و کلی. اولی (جزیی) دربرگیرنده همه ویژگی‌های سازنده یک مفهوم می‌باشد، برداشت از یک مفهوم در واقع مجموعی از ویژگی‌هایی است که باعث تمایز آن مفهوم از بقیه مفاهیم می‌شود. و دومی (کلی) مجموع خصوصیاتی که تشکیل دهنده برداشت اول هستند (مانند مفهوم انسان بدون مشخصات یک مصداق خاص)

 1. مفهوم جزئی: مفهومی است که تنها بر یک مصداق «قابل صدق» است؛ مانند: تهران
 2. مفهوم کلی: مفهومی است که بر بیش از یک مصداق «قابل صدق» است؛ مانند: انسان

بنابراین، می‌توان گفت: اولا ملاک کلی و جزئی بودن یک مفهوم به ترتیب «قابلیت صدق» و «عدم قابلیت صدق» بر مصادیق متعدد است. تحقق یا عدم تحقق مصداق خارجی، محدود یا بی‌شمار بودن آن، دخلی در کلیت و جزئیت مفهوم ندارد.

با توجه به تقسیم مفهوم، به کلی و جزئی، می‌توان لفظی را که دال بر معنای جزئی است لفظ جزئی و لفظی را که دال بر معنای کلی است «لفظ کلی» نامید. در این صورت، تقسیم الفاظ به جزئی و کلی از قبیل نامگذاری «دال» به اسم «مدلول» خواهد بود. همچنین باید توجه داشت که مفهوم افعال نیز از مفاهیم کلی است؛ زیرا این مفاهیم نیز قابل صدق بر مصادیق متعدد است.[۲]

همچنین گاهی مفاهیم را به دو دسته عرفی و تخصصی تعریف نموده‌اند. مفهوم عرفی «مفهومی است که در محاورات روزمره آن را به کار می گیریم و به ماهیت‌هایی اشاره دارد که در سطح تفاهم، به اجمال و اهمال برگزار شده و غرض در استعمال آن رفع حوایج روزمره است، نه غور و غوص در کشف شرایط و حقایق دقّی و علمی. مثل مفهوم «آب» در موردی که مثلاً دانشمند به کسی بگوید: «قدری آب برایم بیاورید» [۳] قسم دوم (علمی) «همواره متشکل از تصورات گوناگون است. تصوراتی که قاعدتاً به وسیله پژوهش و تأمل گرد آمده‌اند. این مفهوم را مفهوم فنی یا علومی، می نامیم. مثل مفهوم «آب» در نظر علوم، همچون شیمی، بیوشیمی، فیزیک، فیزیک شیمی، هیدرولیک، فیزیک ذره ای، زیست شناسی، مکانیک، بوم‌شناسی، اپتیک و علم النور، طب، کاسمولوژی، تفسیرهای عرفانی و عالم شناختی و نشانه شناختی و غیر آن.» این مفهوم، همواره متشکل از تصورات گوناگون است. تصوراتی که قاعدتاً به وسیله پژوهش و تأمل گرد آمده‌اند. این مفهوم را مفهوم فنی یا علومی، می نامیم. مثل مفهوم «آب» در نظر علوم، همچون شیمی، بیوشیمی، فیزیک، فیزیک شیمی، هیدرولیک، فیزیک ذره ای، زیست شناسی، مکانیک، بوم‌شناسی، اپتیک و علم النور، طب، کاسمولوژی، تفسیرهای عرفانی و عالم شناختی و نشانه شناختی و غیر آن.+++++
مترادف خواندن: تلاوت، قرائت، تلاوت کردن، قرائت کردن، مطالعه کردن، فرا خواندن، نامیدن، نامگذاری کردن، آواز خواندن، نغمه سرایی کردن، نغمه گری کردن، زمزمه کردن، درس خواندن، تحصیل کردن، آموختن، یاد گرفتن، طلبیدن، درخواست کردن


متضاد خواندن: نوشتن، کتابت


خواندن(مصدر) ( خواند خواند خواهد خواند بخوان خواننده خوانا خوانده ) ۱ – قرائت کردن مطالعه کردن ( نوشته کتاب روز نامه و مجله ) . ۲ – آواز خواندن سرود گفتن . ۳ – دعوت کردن بمهمانی خواستن کسی را . ۴ – احضار کردن فرا خواندن .

فرهنگ فارسی عمیدخواندن۱. قرائت کردن، مطالعه کردن.
۲. دعوت کردن به مهمانی.
۳. (مصدر لازم) آواز خواندن.
۴. تحصیل کردن، درس خواندن.
۵. کسی را صدا زدن.
۶. احضار کردن.
۷. فرا گرفتن، آموختن.
۸. (مصدر لازم) مطابق و هماهنگ بودن: این امضا با امضای او نمی خواند.
۹. [مجاز] دریافتن: از چشم هایش خواندم که غم بزرگی در دل دارد.دانشنامه عمومیخواندنخواندن، فرایند شناختی از رمزگشایی نمادهایی نوشتاری فکر یا گفتار در استنتاج معانی از متن است. (همان طور که در خواندن یک کتاب یا خواندن موسیقی)
حصول توانایی در این زمینه مستلزم کسب مهارت های زیر است:
خواندن مهارتی است که به وسیلهٔ آن می توان از مطالب نوشتنی کسب اطلاع کرد. به شکل کامل ترمی توان گفت؛ خواندن فرایند فعالی است که خواننده، از طریق آن به پیامی که درون نوشته موجود است پی می برد و خواننده مرتباً بر اساس آنچه قبلاً یاد گرفته در پی کشف چیزهای تازه است. سوادِ خواندن یکی از مهم ترین تواناییهایی است که فراگیران در طول یادگیری های خود در سال های اولیهٔ دبستان کشف می کنند و در رشد هر کودک نقش حیاتی دارد. این توانایی اساس یادگیری را در موضوعات دیگر نیز فراهم می سازد. همچنین این توانایی می تواند برای خلاقیت و رشد فردی و اجتماعی به کار رود. خواندن از جمله وسایل مهم فهمیدن در دنیای کنونی است. فرد می تواند نتیجه تحقیقات و مطالعات دیگران را که مدت ها به درازا کشیده است از طریق خواندن در مدت کوتاهی فرابگیرد. خوب خواندن از عوامل مهم پیشرفت و سرگرمی و لذت بردن و رفع خستگی می باشد.
هدف اصلی نوشتن، ارسال پیام؛ و هدف اصلی خواندن، دریافت آن پیام است. حوزه ای پژوهشی به نام مطالعات خوانایی به بررسی احتمال موفقیت خواننده در خواندن و درک نوشته ها می پردازد و موضوع خوانایی را از ابعاد مختلف بررسی می کند.

++++
The word is not to be mistaken for the thing. For example, the word “moon” (a concept) is not the large, bright, shape-changing object up in the sky, but only represents that celestial object. Concepts are created (named) to describe, explain and capture reality as it is known and understood.

He called these concepts categories, in the sense of the word that means predicate, attribute, characteristic, or quality.

++++

اهمیت یادگیری مفاهیم

دیچکو و کرافورد (1974) چندین مورد را در رابطه با تاثیر یادگیری مفاهیم در زندگی انسانها توضیح داده‌اند:

 1. مفاهیم پیچیدگی محیط را کاهش می‌دهند.
 2. مفاهیم ما را در شناسایی اشیا محیط پیرامون مان یاری می‌دهند.
 3. مفاهیم نیاز به یادگیری مکرر را کاهش می‌دهند.
 4. هر گونه آموزشی به یاری مفاهیم امکان پذیر است.

روش آموزش مفاهیم

چون مفاهیم نادرست موجب اندیشه و استدلال نادرست می‌شوند، به این جهت در آموزش آنها باید دقت کافی بکار برد. روش آموزش مفاهیم را در هفت مرحله می‌توان شرح داد. این مراحل بر مراحل عمومی آموزش مبتنی هستند:

مفاهیم کلی یا معقولات چیست؟

 1398/09/12  0 Commentsتصورهای کلی یا معقولات سه قسم‌اند: مفاهیم ماهوی، مفاهیم فلسفی، و مفاهیم منطقی.

مفاهیم ماهوی

تصور حسی، تصوری جزئی است. از باب مثال، تصوری که از دیدن یک گل خاص برای ما پدید می‌آید، تصوری جزئی است. اما می‌توانیم پس از آنکه آن گل را دیدیم، از ویژگی‌های اختصاصی آن گل صرف‌ نظر کنیم و صرفاً ویژگی‌هایی را در نظر آوریم که به ‌موجب آنها، چیزی را گل می‌نامیم. پس مفهوم «گل» تصوری کلی است که می‌توان مصادیق فراوانی برایش در نظر گرفت. همچنین فرض کنید گلی که دیده بودیم قرمزرنگ بوده باشد. گرچه آنچه دیده‌ایم قرمزی خاص همان گل است و بنا بر این تصوری که از رنگ همان گل داریم، تصوری جزئی است، ذهن ما می‌تواند از ویژگی‌های خاص آن قرمزی و از جمله این ویژگی که آن قرمزىِ آن گل خاص بوده است، صرف‌ نظر کند و صرفاً «قرمزی» را در نظر بگیرد، یا حتی از نوع رنگ آن نیز چشم بپوشد و صرفاً «رنگ» را در نظر آورد. در این صورت، مفاهیم به‌دست‌آمده می‌توانند بر موارد دیگری نیز تطبیق کنند. پس مفاهیم «قرمزی» و «رنگ» نیز کلی‌اند.

اگر به مفاهیم گل، قرمزی و رنگ توجه کنیم، می‌بینیم هر یک به گونه‌ای خاص از موجودات اشاره دارند و چیستی آنها را نشان می‌دهند: گل، بخشی خاص از بعضی گیاهان است؛ قرمزی، گونه‌ای رنگ است؛ و رنگ گونه‌ای حالت و کیفیت در اجسام؛ به ‌طوری که اگر بپرسند این گیاه چیست، می‌گوییم «گل»، و اگر بپرسند این چه رنگی است، می‌گوییم «قرمز»، و اگر سؤال کنند این چه کیفیتی است، می‌گوییم «رنگ». پس دسته‌ای از مفاهیم کلی نشان‌دهندۀ چیستی موجودات‌اند و بدین مناسبت، آنها را مفاهیم ماهوی می‌نامند. مفاهیم آتش، انسان، حیوان، درخت، گیاه، شادی، امید، گرما، سرما و مانند اینها نیز از مفاهیم ماهوی‌اند.
++++


مفهوم (منطق) از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

مفهوم (به انگلیسی: Comprehension) چیزی است که بتوان آن را تصور کرد، و در اصطلاح منطقیان چیزی است که در عقل حاصل شود، چه حصول بالقوه باشد چه حصول بالفعل.

مفهوم و معنی ذاتاً یک چیزاند. هر یک از آنها تصوری است که در عقل حاصل شده‌است و اختلاف آنها به نیّت و حصول است. تصوّر شیء، وقتی در مقابل لفظ لحاظ شود معنی نامیده می‌شود، و از این جهت که حاصل در عقل است، مفهوم نامیده می‌شود.

مفهوم عبارت است از صورت ذهنی، خواه در مقابل آن لفظی وضع شده باشد خواه وضع نشده باشد.

در اصطلاح اصولیان، مفهوم در مقابل منطوق است و چیزی است که لفظ دال بر آن است و به دو قسمت موافق و مخالف تقسیم می‌شود:

مفهوم موافق مفهومی است که به طریق مطابقت از کلام حاصل شود و مفهوم مخالف مفهومی است که به طریق التزام از کلام حاصل شود.[۳]

همچنین مفهوم به مجموع صفاتی اطلاق می‌شود که در تصوّر شیء مندرج است. مثلاً تصور انسان متضمّن تصور حیات، نطق، پستاندار و مهره‌دار و … است. یعنی شامل مجموع تصوراتی است که بر او حمل می‌شود. اما مصداق چنین نیست زیرا مصداق شامل مجموع افرادی است که بر آنها صدق می‌کند. به همین جهت نسبت بین مفهوم و مصداق شیء نسبت معکوس است. هر چه مفهوم شیء غنی‌تر باشد، مصداق آن فقیرتر (یعنی تعداد مصادیق آن کمتر) است و هر چه مفهوم فقیرتر باشد تعداد مصداق آن بیشتر است.

مفهوم دارای چند معنی است که از آن جمله است:

 1. به مجموع صفات مشترک بین افراد یک صنف، مفهوم گویند. این مفهوم را مفهوم اجمالی گویند.
 2. به مجموع صفات ذاتی که تشکیل‌دهنده حد شیء است، مفهوم و چنین مفهومی را مفهوم حاسم گویند. مثل مفهوم انسان که مرکب از حیوان و ناطق است.
 3. به مجموع صفات داخل در یک حد، و صفاتی که لازم منطقی آن است، مفهوم و آن را مفهوم ضمنی گویند.
 4. به مجموع صفاتی که در ذهن فرد معین یا در ذهن بیشتر افراد جامعه است، و لفظ معینی دال بر آنهاست، مفهوم و آن را مفهوم ذهنی گویند.
 5. یکی از معانی مفهوم این است که فقط به مجموع صفات مشترک بین افراد یک صنف اطلاق نمی‌شود بلکه به صفات مخصوص قسم معینی از این صنف نیز به نحو متناوب اطلاق می‌شود.
 6. نامفهوم چیزی است که درک نمی‌شود یا چیزی است که انسان آن را می‌پذیرد اما معنی آن را درک نمی‌کند برخلاف نامعقول که انسان آن را نه می‌پذیرد و نه معنی آن را درک می‌کند زیرا نامعقول مترادف متناقض است.

بیشتر منطق دانان ارسطویی مفاهیم را به کلی و جزئی تقسیم و تمایز آن‌ها را تبیین می‌کنند؛ اما برخی معتقدند مفهوم جزئی وجود ندارد و تمام مفاهیم کلی اند.

+++++

این تصویر یک مشخصه آلت خالی دارد

+++++++++

نویسندگی آزاد
آزادانه می نویسم برای آموزش و تمرین
داستان کلمات قصار شعر تعریف تبلیغ و….
هر آنچه که به ذهنم میرسد یا نیاز به نوشتن و حفظ آن دارم
یا خالی کردن دلم یا نوشته درمانی و پاک کردن
یا نویسندگی با درآمد و سود و ثروت
یا نوشتن 88%100 درسو بجا و بموقع و بانازه و مناسب
یا نویسندگی خلاق
یا نویسندگی هوشمندانه با اهداف هوشمندانه
==============
یا خدا+++++++

writing English
free writiiiiiiiiiiiing

bbbbb kkkppp1234777 good vvvvv

dddddd

+++++

Open document settingsباز کردن پنل انتشار

 • سند

Translate »